اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
04 آذر 1398 04 آذر 1398
10:25 10:25

علی لاریجانی: کالاها نباید افزایش قیمت داشته باشند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به وزیر صنعت گفت:باید با اعمال نظارت دقیق از افزایش قیمت کالاهایی که توسط شرکت‌های دولتی ارائه می‌شوند، جلوگیری کرد.

علی لاریجانی رییس

به گزارش سلام نو، علی لاریجانی در جریان بررسی تاثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالاها و خدمات خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: کالاهایی که توسط شرکت‌های دولتی تولید می‌شود یا دولت واردات آنها را برعهده دارد نباید افزایش قیمت داشته باشند. دولت باید در گام اول این بخش را کنترل کند. بعضا شنیده می‌شود برخی از شرکت‌های دولتی و حتی خودروسازی‌ها قیمت‌ها را بالا بردند.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون تاکسی‌ها بنزین سهمیه‌ای را با قیمت ۱۵۰۰ تومان مصرف می‌کنند و افزایش قیمت ۵۰۰ تومانی اعمال شده است باید نرخی معقول بر قیمت تاکسی‌ها اضافه شود تا شاهد افزایش قیمت‌های سرخود و هنگفت نباشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر دسترسی مردم به بخش هایی که بر قیمت کالا و خدمات نظارت دارند باید تسهیل شود. در بعد نظارتی شما نیاز به یک عقبه فراگیر دارید و بهتر است از ظرفیت بسیج برای نظارت استفاده کنید. باید با نظارت جدی از افزایش قیمت کالاها در بازار جلوگیری شود. از سوی دیگر از شما می‌خواهم با کمیسیون اقتصادی همکاری نزدیکی داشته تا این کمیسیون گزارش‌های لازم را به مجلس ارائه کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به رئیس مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: براساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار هیچ دستگاه دولتی تا پایان سال حق افزایش قیمت ندارد. حتی بخش‌هایی که قبل از اجرای این طرح مجوز افزایش قیمت دریافت کرده بودند و هنوز اعمال نشده بود مصوبه آنها لغو شد. هیچ یک از دستگاه‌های دولتی حق افزایش قیمت هیچ کالایی را تا پایان سال ندارند.

رحمانی در ادامه اظهار کرد: ما با بسیج اصناف نیز تفاهم‌نامه داشته و آنها نیز به طور جدی پای کار آمدند. بنده در هفته گذشته نیز در کمیسیون‌های صنایع و اقتصادی مجلس حاضر شدم و توضیحات لازم ارائه شد سامانه ۱۲۴ نیز از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب در اختیار مردم است و آنها می‌توانند گزارشات خود از افزایش قیمت ارائه کنند.

وزیر صنعت در پایان افزود: در مورد کرایه تاکسی‌ها نیز می‌پذیریم افزایش قیمت بنزین بر روی این بخش تاثیر گذار است و ما در تلاش هستیم تا افزایش معقول در این بخش داشته باشیم. تا آنها نیز در تنگنا قرار نگیرند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

پژمانفر: آقای لاریجانی خودشان را پشت نماینده‌ها پنهان کرده‌اند

 نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای لاریجانی خو...

جدال لاریجانی و پژمانفر در مجلس

 نصراله پژمانفر نماینده مشهد به علی لاریجانی گفت: معمولا شما اجازه نمی دهید ما صحبت ک...

لاریجانی: انقلابی واقعی باید وفاق ملی را پیگیری کند

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بخاطر انقلاب از سیاهنمایی پرهیز کنید، انقلا...

دیدار لاریجانی و سلطانی‌فر با محوریت تصمیم خصمانه AFC !

علی لاریجانی رئیس مجلس دیداری با سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان داشته و طی آن تاکید شده...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news