اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
04 آذر 1398 04 آذر 1398
12:10 12:10

انتقام گوگل از کارمندان معترضش!

برخی از کارمندان گوگل در جریان تجمع اعتراضی خود در سان فرانسیسکو اعلام کردند گوگل اقدامات تلافی جویانه ای را بر علیه عوامل سازماندهی اعتراضات خود انجام داده است.

گوگل از کارمندان معترض انتقام گرفت

به گزارش سلام نو، تنش بین گوگل و تعدادی از کارمندانش پدیده تازه ای نیست، اما اخیرا تعدادی از کارمندان این شرکت، گوگل را به انتقام گیری از عوامل سازماندهی اعتراضات خود متهم کرده اند.

برخی کارکنان گوگل در جریان تجمع اعتراضی خود در سان فرانسیسکو در روز ۲۳ نوامبر اعلام کردند که گوگل اقدامات تلافی جویانه ای را بر علیه دو تن از افرادی که اعتراض های مذکور را سازماندهی می کنند، انجام داده است.

این دو نفر، لورنس برلند و ربکا ریورز نام دارند و نقش اصلی را در سازماندهی و برگزاری اعتراضات میدانی کارکنان گوگل داشته اند. اشخاص یادشده در ابتدای ماه نوامبر مجبور به ترک شرکت گوگل شدند. آنها توسط مدیران ارشد این شرکت به نقض سیاست های حرفه ای و کاری گوگل از طریق دسترسی نامناسب به اسناد متهم شدند. گوگل در این زمینه توضیح بیشتری ارائه نکرده است.

کارکنان معترض به گوگل می گویند این اتهام واقعیت ندارد و این شرکت تنها خواسته از افراد یادشده انتقام گرفته و به هر نحو ممکن آنان را اخراج کند.

جرقه اصلی اعتراض های جدید به گوگل پس از آن زده شد که اخباری در مورد همکاری فناورانه این شرکت با ماموران حفاظت مرزی و گمرک آمریکا و نیز اداره مهاجرت این کشور منتشر شد. سازمان های یادشده به علت برخوردهای تند و نژادپرستانه با مسافران کشورهای منطقه خاورمیانه یا دارای اصالت خاورمیانه ای بارها و بارها مورد انتقادهای شدید قرار گرفته اند. اما تغییری در رفتارهای خود ایجاد نکرده اند.

کارکنان گوگل می گویند این شرکت با چنین رفتارهایی قصد دارد جلوی هرگونه انتقاد از عملکرد خود را بگیرد و همچنین به تازگی تلاش کرده از طریق طراحی افزونه ای خاص برای مرورگر کروم عملکرد کارکنان خود را در محیط کار رصد کند. گوگل این ادعاها را رد کرده است.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

افزایش 400 هزار تومان حقوق کارمندان نیز تاثیرات منفی خودش را بر بازار می‌گذارد

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: کارمندان باید چند برابر بیش از این افزایش حقوق هزینه کنند تا...

لاریجانی: افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان جزء ضریب حقوق محسوب می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با  افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان توضیحاتی را ...

راهپیمایی ۲۲ بهمن مراسمی مردمی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاسیون باید حواس...

جریمه ۵۷ میلیارد دلاری گوگل توسط فرانسه

شرکت گوگل به علت تخطی از مقررات حریم خصوصی آنلاین اتحادیه اروپا، ۵۷ میلیون دلار جریمه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news