اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 19 تیر 1399
05 آذر 1398 05 آذر 1398
11:20 11:20

شرط برانکو برای فدراسیون فوتبال ایران

فدراسیون فوتبال تلاش‌ها برای کنار گذاشتن ویلموتس را تکذیب نکرده و اخباری درباره مذاکرات با برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس نیز مطرح است.

شرط برانکو برای تیم ملی و فدراسیون فوتبال ایران

به گزارش سلام نو، در حالی که مربی کروات اعلام کرده بود تنها شرطش وصول مطالباتش از پرسپولیس است، رسانه‌ها از شرط برانکو برای تیم ملی و تعیین نوع قرارداد خبر می‌دهند.

در حالی که فدراسیون فوتبال حضور مرد کروات در تیم ملی را نه تایید و نه تکذیب کرده است، رسانه‌های مختلف از شرط برانکو برای تیم ملی و تاج گزارش می‌دهند؛ شرطی که پذیرش آن به نظر ناممکن باشد.

کار تا حدی جدی شده که فدراسیون فوتبال تلاش‌ها برای کنار گذاشتن ویلموتس را تکذیب نکرده است. همزمان اخباری درباره مذاکرات با برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس نیز مطرح شده که در این رابطه نیز موضع فدراسیون فوتبال «نه تایید و نه تکذیب» است.

سرمربی کروات نیز اعلام کرده مذاکره‌ای با مدیران فدراسیون ایران انجام نداده است اما برخی منابع می‌گویند فعلا به صلاح فدراسیون نیست که مذاکره با برانکو به‌طور رسمی تایید شود چراکه با واکنش حقوقی ویلموتس مواجه خواهد شد.

ماجرای مذاکره با برانکو در سفارت

چند روز پیش برانکو عکسی در کنار سفیر ایران در کرواسی را منتشر کرد که به بحث مذاکرات برای حضورش در ایران دامن زد. پیش از این در خبر دادیم که صحبت‌های مطرح شده در این جلسه پیرامون مطالبات برانکو از پرسپولیس بوده است. با این حال اطلاعات جدیدی که کسب کردیم نشان می‌دهد این بحث به‌نوعی با تیم ملی نیز مرتبط است.

در واقع سفیر ایران سعی داشت برانکو را قانع کند که برای دریافت مطالباتش از پرسپولیس با قرمزها به توافق برسد تا بتواند بدون مشکل(در صورت فسخ بی‌دردسر قرارداد ویلموتس) سرمربی ایران شود اما مرد کروات اعلام کرده شکایتش را کرده و حق و حقوقش را باید بگیرد.

شرط برانکو برای تیم ملی

وی البته تاکید کرده فقط تا آخرین روزی که برای پرسپولیس مربیگری کرده حقوقش را می‌گیرد و دنبال قرارداد فصل بعدش نیست، هرچند مطابق قانون این اجازه را دارد که پول بیشتری طلب کند. همان‌طور که اخیرا هم خبر دادیم نامه شکایت برانکو نیز به باشگاه رسیده و مطابق آن باشگاه موظف است پول قرارداد سرمربی‌اش را تا زمانی که در ایران بود(بعد از فینال جام حذفی) به وی پرداخت کند.

شرط برانکو برای تیم ملی ؛ قرارداد ۳ ساله بدون قید و شرط

هرچند برانکو حاضر به تایید مذاکرات نشده اما شنیده‌ها نشان می‌دهد وی برای گرفتن جای ویلموتس چراغ سبز نشان داده، با این حال شروطی هم دارد که مهم‌ترینش عقد یک قرارداد سه ساله بی‌قید و شرط است. ظاهرا مدیران فدراسیون فعلا زیربار این قرارداد نرفته‌اند و سعی دارند قراردادی سه ساله اما مشروط با مرد کروات امضا کنند.

بیشتر بخوانید: فسخ قرارداد کالدرون؛ برانکو در راه پرسپولیس؟

با این حال فعلا بحث مهم‌تر این است که اولا مشکل برانکو با پرسپولیس حل شود و او بتواند به ایران بیاید و ثانیا فدراسیون بتواند به‌طور مسالمت‌آمیز قرارداد ویلموتس را فسخ کند؛ به همین دلیل می‌توان گفت که به این زودی‌ها نباید منتظر تغییرات در کادر فنی باشیم ضمن اینکه ویلموتس هم دیروز شمشیر را برای فدراسیون ایران از رو بست و این بلاتکلیفی قطعا خبر خوبی برای تیم ملی نیست.

/ایپنا

اخبار مرتبط

icon news

گل‌محمدی پرسپولیس را تهدید به استعفا کرد

سرمربی پرسپولیس گفت: اگر باشگاه تصمیمی برای اعضای هیات مدیره نگیرد، از سمت خود کناره‌...

پرسپولیسی‌ها باکالدرون به توافق می‌رسند

 مهدی خواجوند معاون حقوقی پرسپولیس اعلام کرد: پالس های مثبتی از کالدرون گرفته‌ایم و م...

حضور سیدجلال حسینی در محل باشگاه پرسپولیس

 سیدجلال حسینی  کاپیتان پرسپولیس ظهر امروز به محل این باشگاه مراجعه کرده است.

پرسپولیس محکوم به پرداخت 745 هزار دلار به کالدرون شد

فیفا پرسپولیس را به پرداخت رقمی نزدیک به ۷۵۰ هزار دلار محکوم کرده است.  

دیدگاه خود را بنویسید

icon news