اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 فروردین 1399
06 آذر 1398 06 آذر 1398
12:25 12:25

تکذیب ارسال پیام از دفتر رهبری برای استیضاح نکردن حجتی

 پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد ارسال پیام از دفتر مقام معظم رهبری برای عدم استیضاح وزیر جهاد کشاورزی گفت: این خبر صحت ندارد و هیچ پیغامی در این باره به مجلس ارسال نشده .

پاسخ به ادعای یک نماینده اصلاح‌طلب درباره پیام دفتر رهبری برای ممانعت از استیضاح وزیر کشاورزی

فارس نوشت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اخیرا عنوان شده که دفتر مقام معظم رهبری در روند استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در گذشته ممانعت ایجاد کرده که این صحت ندارد و هیچ پیغامی در این باره برای نمایندگان و مجلس ارسال نشده است.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به استعفای حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی اظهار داشت: استیضاح وزیر جهاد کشاورزی روند قانونی خود را در مجلس طی کرده و قرار بود در نشست علنی دیروز (سه شنبه) مجلس این موضوع بررسی شود، اما به دلیل استعفای حجتی و پذیرش این استعفا از سوی رییس جمهور، طرح استیضاح متوقف شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: این موضوع که اخیرا از سوی یکی از نمایندگان عنوان شده مبنی بر اینکه دفتر مقام معظم رهبری در روند استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در گذشته ممانعت ایجاد کرده صحت ندارد و هیچ پیغامی در این باره برای نمایندگان و مجلس ارسال نشده است. اگر مقام معظم رهبری درباره موضوعی فرمایش و یا تاکید داشته باشند صراحتا بیان می کنند، همانگونه که نظر خود را درباره مصوبه اخیر سران قوا شفاف بیان فرمودند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره بر لزوم رعایت قوانین و مقررات تاکید کرده اند.

امیر حسین قاضی زاده عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در همین رابطه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: استیضاح وزیر کشاورزی در حال طی روال قانونی خود در هیئت رییسه بود و اگر ایشان استعفا نمی داد، در دستور قرار می گرفت. هیچ شخص یا نهادی، مانع برگزاری استیضاح وزیر کشاورزی نبوده است. حمایت رهبر انقلاب از دولت ها نباید مایه سوتعبیر شود.

تکذیب ادعای صادقی؛ پیامی از سوی دفتر رهبر انقلاب درباره استیضاح حجتی به مجلس ارسال نشده

بر اساس این گزارش، روز گذشته محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته بود: وزیر جهاد کشاورزی سرانجام با استعفا از استیضاح گریخت؛ ماهها بود که هیأت رئیسه مجلس به بهانه‌ی حمایت‌ بعضی از اشخاص در دفتر مقام رهبری از قراردادن استیضاح در دستور کار مجلس تعلل می‌کرد. این بار که با اصرار نمایندگان استیضاح در دستور قرار گرفت وزیر به استعفا متوسل شد!

27215

اخبار مرتبط

icon news

چه کسی وزیر جهاد کشاورزی خواهد شد؟

با توجه به فرصت باقی‌مانده از دولت حسن روحانی، وضعیت نامناسب کشور و البته شیوه وزیر ب...

موافقت روحانی با استعفای حجتی/ عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی شد

رئیس جمهور با صدور حکمی مهندس عباس کشاورز را به عنوان سرپرست "وزارت جهاد کشاورزی" و د...

حجتی استعفا داده، روحانی قبول نکرده

اسدالله عباسی، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی اس...

اگر وزیر جهاد کشاورزی به جلسه استیضاح نیاید احتمالا استیضاح می‌شود

جلا میرزایی، عضو فراکسیون امید با اشاره به شایعات درباره احتمال عدم حضور حجتی در جلسه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news