اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
06 آذر 1398 06 آذر 1398
13:05 13:05

سخنگوی دولت: نظارت بیشتر در بازار برای مقابله با گران فروشی

علی ربیعی در نشست خبری خود اعلام کرد باید کنترل و نظارت بیشتری در بازار برای مقابله با گران فروشی و سوء استفاده انجام شود.

نشست خبری علی ربیعی، سخنگوی دولت

به گزارش سلام نو، سخنگوی دولت با تایید این که برخی گران فروشی‌ها در لوازم خانگی انجام شده است، گفت: باید کنترل و نظارت بیشتری در بازار برای مقابله با گران فروشی و سوء استفاده داشته باشیم.

علی ربیعی در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در مورد افزایش قیمت برخی از کالاها در پی گران شدن بنزین و اقدامات دولت برای مقابله با آن، اظهار کرد:‌ ده و سه دهم میلیارد دلار ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی اختصاص داده‌ایم و از تجارب سال ۹۷ و ۹۸  استفاده می‌کنیم تا این اصل در جای خود مطرح شود.

وی ادامه داد: در لوازم خانگی ۱۱ تا ۱۳ درصد افزایش تولید داشته‌ایم و قیمت‌ها افزایشی نداشته‌اند اما در این کالاها گران فروشی داریم. سامانه ۱۲۴ راهی برای مقابله با این گران فروشی است .

وی با اشاره به این که اعلام کرده‌ایم در کالاهای دولتی افزایش قیمت نخواهیم داشت، تصریح کرد:‌هزینه‌های تاکسی‌های اینترنتی یا آژانس‌ها کنترل شده است، اما در حمل و نقل خصوصی افزایش انجام شده است. در حمل و نقل کالاهای کشاورزی نیز افزایش قیمت وجود داشته و برای همین سهمیه‌ی ویژه‌ای برای وانت بارها که در این زمینه فعالیت می‌کنند در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد:‌گران فروشی و سوء استفاده‌ها وجود دارد بنابراین باید دولت جدی‌تر عمل کند. در دولت تاکید شده است که باید کنترل بیشتری انجام شود و با متخلفان برخورد شود.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره‌ی موضع دولت نسبت به طرح استیضاح چند تن از وزرا در مجلس گفت: شاید در هیچ دوره‌ای مانند این دوره  نیاز به فهم و درک مشترک نداریم. این اتحاد و انسجام باید ابتدا در میان مسئولان نظام  شکل بگیرد. استیضاح حق مردم است اما زمان استفاده از آن مهم است  ما باید در این شرایط از زخم‌های ناشی از نقش برجام عبور کنیم.

وی اضافه کرد: ما استیضاح‌ها را مخصوصا استیضاح وزیر آموزش و پرورش که سه ماه است سر کار آمده یا استیضاح وزیر نفت را به مصلحت نمی‌دانیم .

ربیعی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از مدیران دولتی در سامانه اعلام اموال مسئولان ثبت نام کردند خاطرنشان کرد:‌ تا دو هفته پیش که من آمار داشتم نزدیک به 80 درصد مدیران دستگاه‌های دولتی این کار را انجام دادند.

ربیعی در پاسخ به این پرسش که آیا اطلاعات جامعی از تعداد کشته شدگان و مجروحان وقایع اخیر دارید، تصریح کرد: چنین جمع بندی در اختیار دولت قرار نگرفته است و دستگاه‌های امنیتی مسئول این کار شده‌اند، به محض این که این آمار به جمع بندی رسید اعلام می‌کنیم.

سخنگوی دولت درباره‌ی آخرین وضعیت برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در تهران نیز تصریح کرد: وزیر ورزش و وزیر خارجه این مساله را دنبال کردند. جام جهانی در تهران برگزار خواهد شد. دو زمان پیشنهادی اعلام شده است و روس‌ها و کشورهای دیگر نیز در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

ربیعی همچنین درباره‌ی مداخلات مقامات آمریکایی در مسائل داخلی ایران اظهار کرد:‌آمریکا برای هیچ ملتی دل نمی‌سوزاند. حفظ و رشد ایران برای ما مهم است و هیچ کس چشم انتظار آمریکا نیست. اتحاد در مقابل آمریکا برای ما اهمیت زیادی  دارد.

ربیعی همچنین خبر داد که گزارش بودجه 99 در دستور کار دولت قرار گرفته و هفته آینده هم بررسی‌ها ادامه خواهد یافت.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

دلنوشته سخنگوی دولت

علی ربیعی، سخنگوی دولت در یادداشتی از دلتنگی‌اش برای زیارت امام رضا و سختی‌های سخنگوی...

ربیعی: در حال شناسایی علت وقوع حادثه انفجار کلینیک سینا اطهر هستیم

علی ربیعی سخنگوی دولت حادثه دردناک انفجار کلینیک درمانی سینا اطهررا تسلیت گفت.

ربیعی: در زمینه تولید واکسن کرونا گام‌های موفقیت آمیزی برداشتیم /به کسانی که پروتکل‌بهداشتی را رعایت نکنند خدمات ارائه نمی‌شود

علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: در زمینه واکسن کرونا گام‌های موفقیت آمیزی برداشتیم و جزو ک...

ربیعی:  اقتصاد بدون نفت را تجربه می‌کنیم

  علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: قیمت مسکن و اجاره آن در ستاد اقتصادی مورد بررسی قرار گرف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news