اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
06 آذر 1398 06 آذر 1398
20:07 20:07

منزوی: دولت یک ریال هم به استقلال و پرسپولیس نمی دهد!

عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال به یکی از روزنامه های ورزشی گفت که هرچند که ما و پرسپولیس زیرمجموعه وزارت ورزش هستیم اما سازمان لیگ طی یک سال گذشته حتی یک ریال هم به ما نداده است.

در حساب استقلال و پرسپولیس پولی نیست

به گزارش سلام نو، استقلال به لحاظ فنی شرایط بسیار خوبی دارد، اما از نظر مالی دچار دردسر است. مشکلات مادی تیم همچنان آزاردهنده است و کامران منزوی تأکید دارد هیئت مدیره برای تأمین منابع مالی شبانه‌روز کار می‌کند.
مشکلات مالی همچنان به قوت خودش باقی است؟
ببینید، باشگاه استقلال ردیف بودجه سالانه دولتی ندارد. ما و پرسپولیس زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان هستیم، ولی طبق قانون، وزارتخانه حتی حق پرداخت یک ریال به ما را ندارد. هزینه‌ها هم سنگین است و راه‌های کسب درآمد محدود. در این میان ایرانسل انصافاً دارد به تعهداتش عمل می‌کند، ولی با برخی از اسپانسرهای قبلی اختلاف حساب داریم که البته قطعاً حل می‌شود و حقوق استقلال را احقاق می‌کنیم. مسئله اینجاست که در مورد برخی از شرکت‌ها و اسپانسرهای بدهکار به استقلال، چند جلسه گذاشته‌ایم، اما اخیراً هرگاه خواسته‌ایم قضیه را دنبال کنیم، آقایان در مسافرت بوده‌اند! امیدواریم سرانجام بتوانیم آن‌ها را در داخل کشور پیدا کنیم و ماجراها حل و فصل شود.
بلیت‌فروشی و سازمان لیگ چطور؟
در مورد سازمان لیگ من بگویم از زمستان سال گذشته که هیئت مدیره جدید حکم گرفته، تا امروز حتی یک ریال هم از سازمان لیگ به حساب‌مان واریز نشده است. البته این را هم بگویم که اصلاً منظورم بدقولی سازمان لیگ نیست، چون این دوستان معتقدند از استقلال طلبکار هستند، ولی اسناد به هر حال باید رسیدگی شود. در رابطه با بلیت‌فروشی هم درآمد بوده، ولی نه به آن اندازه که بتوانیم بگوییم محسوس تلقی می‌شود. در حساب استقلال و پرسپولیس پولی نیست و باید از طریق وصول مطالبات کار به سرانجام برسد و به قول معروف، دخل و خرج کنیم.
چگونه؟
با گرفتن طلب از بدهکاران. یک مورد آن همین داستان تیام. قسمتی از پول تیام نقد شده، ولی برای رسیدن به آن ۵ ماه زحمت کشیده شد. باید قبول کنیم شرایط سخت است. وضعیت اقتصادی هم به گونه‌ای جلو رفته که نمی‌توانیم بگوییم وضع بنگاه‌های اقتصادی مطلوب است. الان وضعیت برای همه دشوار تلقی می‌شود و فقط مختص به استقلال و پرسپولیس نمی‌شود.

بعضی بازیکنان همچنان معتقدند دریافتی‌شان کم بوده است.
نفراتی، چون چشمی، زکی‌پور و فرشید باقری واقعاً دریافتی کمی داشته‌اند. البته وریا غفوری هم یک بخشی کمتر از حد معمول دریافت کرده است. ما می‌دانیم بازیکنان و مربیان‌مان هم خرج دارند، می‌دانیم که آن‌ها هم زندگی دارند، می‌دانیم باشگاه باید به تعداتش عمل کند، ولی این دوستان عزیز هم باید یک مقدار شرایط اقتصادی را درک کنند. البته تا اینجای کار به پای استقلال ایستاده‌اند./ خبرورزشی

اخبار مرتبط

icon news

حاج فتح الله مدیرعامل استقلال شد

پس از جلسه صبح امروز سلطانی فر وزیر ورزش با علی فتح‌الله‌زاده وی به سمت مدیرعاملی باش...

فتح الله زاده از استراماچونی درخواست کمک کرد!

فتح الله زاده مدیرعامل سابق استقلال به استراماچونی توصیه کرد کمی صبر داشته باشد.

روایت علی کریمی از فاجعه در استقلال!

علی کریمی هافبک ملی‌پوش استقلال مشکلات آبی‌پوشان را ناشی از عملکرد بد مدیران این تیم ...

فتحی استعفا داد

پس از جنجال جدایی استراماچونی و مصاحبه های بازیکنان و اعتراضات هواداران امیرحسین فتحی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news