اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
07 آذر 1398 07 آذر 1398
16:14 16:14

مخالفت پروانه مافی با استیضاح وزرا/ مجازات دولت مجازات مردم است

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: با استیضاح وزرا دولت به‌ صورت کلی کارایی خود را از دست می‌دهد و کشور و مردم دچار خسران می‌شوند.

نماینده اصلاح‌طلب: برخی به دنبال اسقاط دولت هستند/لاریجانی مجلس را در جریان افزایش قیمت بنزین قرار داده بود

به گزارش سلام نو، پروانه مافی، نماینده تهران و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، به عامل طرح استیضاح سه تن از وزرای کابینه اشاره کرد و گفت: «مجلس از اینکه در ریز جریانات افزایش قیمت بنزین قرار نگرفت مکدر شد. البته ما در جریان کلیات افزایش نرخ بنزین بودیم و قبل از گرانی بنزین آقای لاریجانی به‌ صورت کلی به افزایش قیمت بنزین اشاره کردند، ولی در مورد زمان افزایش قیمت و میزان افزایش قیمت صحبتی با نمایندگان مجلس نشد.»

او ادامه داد: «بخشی از استیضاح‌ها به دلیل بی‌اطلاعی نمایندگان از افزایش نرخ بنزین بود و نمایندگان می‌خواهند از ابزارهای نظارتی‌شان استفاده کنند. علت افزایش استیضاح وزرا، دلخوری نمایندگان مجلس از بی‌اطلاعی نسبت به افزایش نرخ بنزین است.»

مافی خاطرنشان کرد: «با استیضاح وزرا دولت به‌ صورت کلی کارایی‌اش را از دست می‌دهد و کشور و مردم دچار خسران می‌شوند. از این رو هیچ‌کدام از استیضاح‌ها را امضا نکردم، هرچند با یک یا ۲ مورد از استیضاح‌ها موافق بودم. اگر شرایط کنونی حاکم نبود، استیضاح دو وزیر را امضا می‌کردم اما در حال حاضر شرایط را مناسب نمی‌دانم.»

به گفته این نماینده مجلس نباید به خاطر دلخوری پیش‌آمده منافع مردم و منافع ملی دچار صدمه شود.

او تاکید کرد: «برخی از نمایندگان به دنبال اسقاط دولت هستند و می‌خواهند دولت بار دیگر از مجلس برای کابینه رأی اعتماد بگیرد. به همین سبب من استیضاح وزرا را مناسب حال مردم نمی‌بینم. حتی اگر دولت در برخی از زمینه‌ها درست عمل‌ نکرده باشد، مجازات دولت در این شرایط مجازات مردم است.»

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پایان گفت: «برهم‌ریختگی و آشوبی که با استیضاح وزرا و از حد نصاب افتادن کابینه اتفاق می‌افتد، قطعاً در شرایط سخت فعلی اشتباه است. در شرایط کنونی کشور به‌ شدت دچار مشکلات مختلف خصوصاً مالی است. همچنین از بعد از سیاست‌های خارجی شاهد مشکلاتی هستیم و به دلیل پیام‌هایی که ترامپ برای مردم می‌فرستد و مشکلاتی که مخالفان خارج از کشور برای ما رقم می‌زنند، شرایط کنونی برای این نوع برخورد نمایندگان مهیا نیست.»/ اعتمادآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

کادر درمانی جان‌باخته در راه مقابله با کرونا باید شهید محسوب شوند

پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ضمن پاسداشت فداکاری‌های کادر درمانی، آن ع...

لیست انتخاباتی علی مطهری برای تهران منتشر شد+اسامی

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که این دور توسط شورای نگهبان رد صل...

جنجال‌‌های پیامکی دلواپسان تا انتخابات ۹۸

قاسم میرزایی نکو اعلام کرد در روز بررسی و رای‌گیری کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق بیش ا...

استیضاح سه وزیر در دستور کار مجلس

اسدالله عباسی اعلام کرد استیضاح وزرای نفت، کشور و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news