اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
08 آذر 1398 08 آذر 1398
11:15 11:15

ایران کشوری دریایی است / قدرت اطلاعاتی بی نظیری داریم

امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران کشوری دریایی است و باید در این زمینه قدرت لازم برای دفاع از خود داشته باشیم.

معاون عملیات ارتش

معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت دریا برای کشورمان گفت: قدرت اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در دریا بی‌نظیر است.

به گزارش سلام نو به نقل از ارتش، امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: به تعبیر رهبر انقلاب، ایران کشوری دریایی است و ما در صحنه دریا باید از قدرت لازم جهت حراست از منافع به‌حق خود برخوردار باشیم.اگر از این فرصت استفاده نکنیم دیگران جای ما را در ایران می‌گیرند و در طول تاریخ استعمارگران سعی کرده‌اند مردم ما را از دریا و پتانسیل‌های خدادادی آن محروم نگه دارند.

وی یادآور شد: نیروی دریایی ارتش در کمتر از ۶۷ روز پرونده نیروی دریایی رژیم بعث را بست. بیش از ۹۰ درصد صادرات از طریق دریا صورت می‌گیرد چراکه ارزان‌ترین و ایمن‌ترین راه حمل و نقل است. در زمان جنگ اگر نیروی دریایی امنیت دریا را تضمین نمی‌کرد مردم با مشکلات غذایی روبرو می‌شدند و این نیروی دریایی بود که راه صادرات و واردات به کشور را باز نگه داشته بود. در جنگ اگر صادرات نفت قطع می‌شد، مشکلات مردم دوچندان می‌شد، اما نیروی دریایی اجازه نداد خدشه‌ای به واردات و صادرات وارد شود. در طول جنگ از ۱۰ هزار کشتی حمل بار، تنها ۲۵۰ فروند مورد حمله قرار گرفت. یکی از اهداف اصلی رژیم بعث از حمله به ایران، تسلط بیشتر به دریا و منافع آن بود، اما سربازان وطن با ۸ سال ایستادگی مانع تحقق اهداف شوم مستکبران شدند.

وی با اشاره به ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی گفت: نظم و انضباط و تقید به زمان پیش‌بینی شده از ویژگی‌های ارتش است. هرچه جمهوری اسلامی پیشرفت، استقلال و آزادی دارد مدیون خون و ایثارگری رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

معاون عملیات ارتش با اشاره به راهپیمایی اخیر مردم تبریز در محکومیت اقدامات اغتشاشگران گفت: مردم تبریز اخیراً در مقطعی حساس باردیگر بصیرت‌شان را نشان دادند و با راهپیمایی خودجوش جلودار سایر استان‌ها شده و پاسخ دندان‌شکنی به توطئه‌گران دادند. کشور‌هایی که یگان‌های شناور رزمی تولید می‌کنند قطعات را از سایر کشور‌ها تجمیع می‌کنند، ولی ما خودمان صفر تا صد آن را طراحی می‌کنیم و می‌سازیم.

وی ادامه داد: نظام ایران اسلامی کشور‌های حاشیه خلیج فارس را همسایه خود می‌داند و به چشم دشمن به آنان نگاه نمی‌کند. حضور کشور‌های فرامنطقه‌ای در خلیج فارس را ضامن امنیت نمی‌دانیم و معتقدیم آنان عامل تفرقه و گل‌آلودی آب برای ماهیگیری‌اند. تجربه ۸ سال دفاع مقدس پاسخ خوبی به دشمنان است، هرچند که قدرت نظامی و بازدارندگی ما قابل قیاس با آن دوران نیست.

وی سپس گفت: به‌خاطر عزم کشور‌ها برای مقابله با دزدان دریایی و مبارزه با این گروه‌ها شاهد کاهش تحرکات آنان هستیم. ایران برخلاف سایر کشور‌ها به تنهایی با دزدان دریایی مبارزه می‌کند و در برخی مواقع به سایر کشور‌ها نیز امدادرسانی می‌کند. ایران تنها کشوری است که توانست کشتی ربوده شده را همراه با کارکنان به سلامتی پس بگیرد و دزدان دریایی را نیز دستگیر کند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ایجاد کانال تجاری بشردوستانه بین ایران و سوئیس

پایگاه خبری سوئیس اینفو، ایجاد  کانال بشردوستانه ایران و سوئیس در هفته جاری خبر داد.

همدردی و عذرخواهی؛ چیزی که جاستین ترودو بلد بود و مسئولان ایران نه

مردمی که می‌دیدند شهردار ادمونتون با شهروندانش با زبان فارسی هم‌دردی می‌کند و شاهد هی...

داخل عین الاسد چه خبر بود وقتی موشک باران می‌شد؟ + فیلم

چند سرباز آمریکایی به بیان جزییاتی از موقعی که ایران پایگاه آمریکا در عین‌الاسد را مو...

وزیر امور خارجه پاکستان فردا به تهران می‌آید

عباس موسوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی خبر از سفر وزیر امور خارجه پاکستان به ایران داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news