اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
08 آذر 1398 08 آذر 1398
13:45 13:45

رهبری ماهها قبل گفتند فتنه ۹۸ در راه است

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: رهبر ما ماه‌ها قبل خبر از فتنه 98 داده بودند، چنین رهبری برازنده ملت ماست که با تولیدکنندگان و کارآفرینان دیدار داشتند و آنها را خط‌شکنان عرصه جهاد اقتصادی معرفی کردند.

انتقاد امام جمعه تهران از تاخیر ۴ ساله اصلاح قیمت بنزین/ رهبری ماهها قبل گفتند فتنه ۹۸ در راه است/ منافقین و اراذل اجاره‌ای اوج وحشیگری را نشان دادند

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: امثال ما که تریبون داریم و مسوولین و کسانی که سخنان آنها موج در جامعه می‌اندازد و تبعات پیدا می کند، باید حواسشان باشد که سخنشان سدید باشد. برخی خیلی بی حساب سخن می گویند معلوم می‌شود که فکر نکرده‌اند.

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در خطبه اول این هفته نماز جمعه تهران ضمن توصیه به نمازگزاران به تقوای الهی گفت: یکی از عالی ترین مصادیق رعایت تقوای الهی، سخن استوار و سنجیده گفتن است. پیشنهاد خدا برای سخن آن است که سخن شما کریمانه باشد، مخصوصا زمانی که با پدر و مادر سخن می گویید. گاهی بعضی ها مطلبی را مطرح می کنند که این سخن یک تخریبی به وجود می آورد و حقی را تضییع می کند و دل هایی را می شکند و آبروهایی را به مخاطره می اندازد و در حریم حقوق دیگران وارد می شود و از مصادیق ظلم لایترک می شود و صاحب سخن باید از عهده ستمی که روا داشته بر آید. زبان ما کار دست ما می دهد و باید اول آنچه را که می گوییم بسنجیم. سخنی که در آن مراعات قواعد الهی و حقوق مادی و معنوی مخاطبان در آن رعایت می شود، این سخن قول سدید می شود. اگر قول سدید وجود داشته باشد جامعه را می سازد.

او افزود: چیزی که می نویسید قول شماست ولی مکتوب شده است. اگر سخن سدید باشد، انشالله اجر خواهد داشت، ولی اگر سخن خطایی در آن باشد و ایجاد انحراف اخلاقی و معنوی و اجتماعی و خانوادگی و اشاعه فحشا داشته باشد، هر یک نفری که مطلب را ببیند تو بدبخت تر می‌شوی. هر کس مخاطب بیشتری دارد این مسوولیت بیشتر متوجه اوست.

او تاکید کرد: امثال ما که تریبون داریم و مسوولین و کسانی که سخنان آنها موج در جامعه می‌اندازد و تبعات پیدا می کند، باید حواسشان باشد که سخنشان سدید باشد. برخی خیلی بی حساب سخن می گویند معلوم می شود که فکر نکرده‌اند. سخنی می‌گویند ده‌ها عاقل دیگر نمی توانند عواقب آن سخن را جمع و جور کنند لذا ما به اصلاح وضعیت کلامی خیلی نیاز داریم و باید همه به هم کمک کنیم تا آیین سخن گفتن را انگونه که خدا می پسندد بیش از گذشته رعایت کنیم.

اهم صحبت‌های حجت‌الاسلام حاج عی‌اکبری به نقل از ایسنا، مهر و تسنیم از این قرار است: .

* مدیریت مصرف انرژی و بنزین به طور خاص اجماع وجود دارد که ما یکی از کشورهای پر مصرف هستیم که در مصرف انرژی ایراد داریم. سبک ما در مصرف انرژی متعارف نیست و ما در صدر مصرف نامناسب جهانی هستیم. مخصوصا بنزین که یک کالای ویژه و استراتژیک محسوب می شود.

* این شیوه اسراف و تبذیر جزء بیماری های اقتصادی است که نیاز به علاج و جراحی دارد، مانند بیماری های دیگر، پیکره اقتصادی ما که هم استمرار وابستگی به نفت، هم خوردن از کیسه نسل های آینده و هم بهره مندی نامتوازن گروه های مختلف به ضرر طبقات محروم و هم آسیب به محیط زیست و آلودگی هوا و هم از دست دادن فرصت طلایی صادرات را به همراه دارد.

* به همت جوانانی که جوانمرادانه کشور را به این نقطه رساندند در ستاره خلیج فارس توانستیم  جمهوری اسلامی را در بنزین به خودکفایی برسانیم.

* {با اشاره به اینکه این امکانات در کشور وجود دارد که در مصرف درست، صادرکننده بنزین باشیم}: اما شیوه مصرف ما را از صدور محروم می کند. زمینه ای هم برای قاچاق این کالا وجود دارد که باید با همت ملی و تدابیر صالح، این مشکل دور شود و سبک زندگی را اصلاح کنیم.

* این موضوع در دستور کار مدیریت عالی نظام بوده و راهکارهای فراوانی برای آن دیده اند از جمله آن، واقعی شدن قیمت با گام‌های متوازن از طریق سهمیه‌بندی که قبلا هم امتحان شده بود و برخی زیرساخت های آن فراهم شده بود؛ چهار سال در اجرای این مصوبه تاخیر وجود دارد که هم مجلس و هم دولت باید توضیح بدهند.

* جمع بندی کارشناسی و مدیریت عالی نظام این بوده است که قیمت در این مرحله افزایش پیدا کند و سهمیه بندی اتفاق بیافتد که کاری لازم، نافع و سودمند برای امروز و فردای کشور ما است.

* شیوه اجرای این تصمیم بزرگ که همه مردم کشور با آن درگیر هستند در بوته نقد است، خود مسئولان قبول دارند توضیح لازم و اجماع نخبگانی صورت نگرفت و در نتیجه نگرانی در سطح جامعه با انبوهی از ابهامات در بین عوام و خواص جامعه به وجود آورد و از یک سو به دلیل عدم آمادگی ذهنی و از سوی دیگر نگرانی افزایش قیمت سایر کالاها با توجه به تجربه تلخ گذشته منجر به عمده این نگرانی شد.

* برای کاهش نگرانی ها، مسئولان محترم بسته ای را در نظر گرفتند که هم باید اقناع ملی را مورد توجه قرار دهند و از رسانه ها کمک بگیرند و کوتاهی نکنند. باید از مردم دلجویی و عذرخواهی شود و به سوالاتشان پاسخ داده شود.

* برای جلوگیری از گرانی های مصنوعی نظارت های قاطع ادامه پیدا کند. آنچه به عنوان یارانه بنزین پرداخت می شود به خوبی اجرا شود و سایر مشمولین را دربر بگیرد و سهمیه ها اصلاح شود. اینها وعده هایی است که داده شده که ان شاء الله با عمل به آنها وضعیت مناسب تری را در سال آینده داشته باشیم و به خوبی در مراحل بعدی اجرا شود که قطعا به نفع همه و کشور است.

* ماجرای بنزین در شیوه اجرا ناراحتی عمومی را پیش آورد و اعتراضاتی را به همراه داشت که به صورت شوک بود و به تدریج در گوشه و کنار کشور التهاباتی را به وجود آورد و پاتک امنیتی جبهه استکبار به کشور ما چنانچه در گذشته اتفاق افتاده بود صورت گرفت. در ۸ ماه گذشته سران استکبار ضربه های استراتژیک و راهبردی را از جبهه مقاومت دریافت کردند و باورشان نمی شد که یک زلزله سیاسی بزرگ در سیطره پوشالی غرب واقع شد که نمونه های آن حمله موشکی مقاومت به فلسطین اشغالی، حمله انصارالله به آرامکو، حمله انصارالله به منابع و نیروهای آل سعود، حمله موفق به مناطق مهم رژیم صهیونیستی و مقابل به مثل قاطع سپاه در مورد نفتکش‌ها و ساقط کردن پهپاد راهبردی آمریکا توسط سپاه اتفاقاتی بود که پشت سر هم افتاد.

* در نتیجه غلبه گفتمان مقاومت در منطقه و رنگ باختن گفتمان سازش پیش آمد و مردم منطقه توانستند در فراسوی گرد و غبار ها و ابر ناشی از حمله رسانه‌ای و امپراتوری رسانه‌ای دشمن رنگین کمان زیبای مقاومت را در آسمان منطقه مشاهده کنند.

*  الان امریکا مانند شیر پیر خسته ای شده است که هر از چند گاهی عربده می کشد و دندان های ریخته خود را به این و آن نشان می‌دهد و این فقط بزدلان را می ترساند. این وضع دشمن ماست و هر روز هم شاهد افول و شتاب در افول «امپریالیسم جهانی» به سرکردگی آمریکا به لطف خداوند هستیم که درمانده از شکست‌های متعدد از جمله فشار حداکثری به نقطه اصلی مقاومت که ایران محسوب می شود شده اند چرا که نتوانستند به چیزی که می خواستند برسند.

* دشمنان بعد از ماجرای ۹۶ مشغول طراحی‌های جدید شدند و هزینه فراوانی را مرتکب شدند تا با یک پاتک امنیتی در برابر حمله جبهه مقاومت شکست‌های خود را جبران کنند. در این نگاه امنیت کشورهای مخاطب را در دستور کار خود قرار دادند. آنچه در عراق اتفاق افتاد و حمله به کنسولگری ایران در شب گذشته و تظاهرات لبنان و ورود به اعتراضات معمولی که در کشورها هست و مطالبات برحقی که مردم دارند و سوار شدن بر موج اعتراضات  از دستور کارهای آنها است.

* جبهه استکبار کار بزرگ، وسیع و پیچیده‌ای انجام دادند و سرمایه‌گذاری و فضاسازی وسیعی انجام شد. حمایت‌های دیپلماتیک آمریکا و اروپا و دولتک‌های منطقه که وقیحانه حمایت کردند و عملیات میدانی پادوهای استکبار و ضدانقلاب مانند سلطنت‌طلبان‌، منافقین و ورود اراذل اجاره‌ای طی دو روز در اقصی نقاط کشور در اوج وحشی‌گری موجب شد تا شاهد کشتن، غارت کردن و مجروح کردن‌ها بودیم و به مردم عادی هم رحم نکردند و کارگر مظلوم شهرداری را هم به رگبار بستند و میلیاردها تومان خسارت به‌بار آوردند. این حاصل دوسال کار تشکیلاتی و تسلیح بود که بحمدالله خنثی شد.

* دشمن طراحی کرده بود که این کارها در زمستان انجام شود اما ماجرای بنزین بهانه‌ای بود که اوج کینه خودش را نشان دهد. خطای محاسباتی دشمن احمق رونمایی شد و از شگفت‌های امت و امامت رونمایی شد. حکمت، درایت، آینده‌نگری، قاطعیت، فداکاری و جوانمردی را همه عالم از رهبری مشاهده کردند و در ۵ دقیقه صحبت‌شان در درس خارج فقه از ساختارهای قانونی و شیرازه تصمیمات بزرگ صیانت کردند و از امنیت ملی با کمال عزت و صلابت صیانت شد..

* رهبر بیدار ما مراقب دشمن بود و ماه‌ها قبل فرموده بودند در ۹۸ فتنه‌ای در راه است و این سخنان آتش‌نشان فتنه بود و در اوج شلوغی ها مردم مشاهده کردند رهبر عزیمان با تولیدکنندگان و کارآفرینان جلسات چندساعته داشتند و آنها را خط‌شکنان عرصه جهاد اقتصادی معرفی کردند و با آنها گفت‌وگو کردند.  چنین رهبری برازنده ملت ماست چنانکه چنین ملتی نیز برازنده رهبر ماست.

* در این ماجرا از ملت عزیز ما هم در برابر جهان رونمایی شد. بصیرت و هوشمندی و شجاعت ملت ایران را شاهد بودیم که در اولین فرصت با اشاره رهبری صف خود را با سرعت زیاد از اشرارا جدا کردند و اثبات کردند هرگاه پای استقلال و عزت در میان است آن را خط قرمز خود می‌دانند. همایش‌های خودجوش و متنوع اعلام بیعت مجدد با رهبری بود که باید در برابر چنین ملتی تعظیم کرد و مسئولان باید خاضعانه به این ملت خدمت کنند.

این خبر در حال تکمیل است...

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

وضعیت برگزاری نماز جمعه در هشتم فروردین

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نماز جمعه هشتم فروردین در ...

درخواست امامان جمعه کشور از مردم

امامان جمعه در سراسر کشور از مردم برای حضور در راهپیمایی ٢٢ بهمن دعوت کردند.

آیت الله خامنه‌ای؛ خطیبی با نماز جمعه‌های تاریخی

رهبری در تمام این سال‌ها خطبه مهم کم نداشته. از سال‌های بحرانی دهه شصت تا آغاز رهبری....

پایان شایعات؛ فرمانده هوافضای سپاه امروز در صف اول نماز جمعه

فرمانده هوافضای سپاه امروز با حضور در نماز جمعه تهران به شایعات به شهادت رسیدنش پایان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news