اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 فروردین 1399
10 آذر 1398 10 آذر 1398
10:20 10:20

زنان بیروتی با شاخه گلی در دست+عکس

مادران لبنانی پس از درگیری جوانان در هفته گذشته، گل به دست به خیابان‌ها آمده و شعارهایی در محکوم کردن فرقه‌گرایی سر دادند. 

زنان با گل های رز در خیابان های بیروت/عکس

به گزارش سلام نو، پس از درگیری جوانان از دو منطقه شرق و غرب بیروت در هفته گذشته، مادران لبنانی از این دو منطقه تظاهراتی ترتیب دادند و بر وحدت و رد فرقه‌گرایی تأکید کردند.

بیست و پنجم مهر بود که دولت لبنان خبر از وضع تعرفه‌های جدید از جمله تعرفه بر تماس‌ به واتساپ خبر داد و همین موضوع به جرقه اولیه برای شروع تظاهرات تبدیل شد؛ تظاهراتی که تا کنون ادامه دارد.

لبنان دیروز (شنبه) و دیشب نیز شاهد ادامه تظاهرات مردمی بود. از جمله نکات قابل توجه دیروز در لبنان مشارکت صدها مادر لبنانی در تظاهرات بود، این تظاهرات از دو منطقه «الاشرفیه» در شرق بیروت و «الخندق الغمیق» در غرب بیروت آغاز شد و در نهایت تظاهرات‌کنندگان به هم رسیدند.

هفته گذشته در پل «الرینغ» بیروت درگیری‌هایی میان جوانانی از منطقه الخندق الغمیق که حامی حزب‌الله و امل بودند و جوانانی از الاشرفیه که وابسته به حزب «القوات اللبانیه» (وابسته به جعجع) و «الکتائب» (وابسته به جنبلاط) بودند، رخ داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری « آناتولی »، مادران لبنانی از این دو منطقه دیروز گل به دست گرفتند، شعارهایی در محکوم کردن فرقه‌گرایی  سر دادند و بر وحدت ملی تأکید کردند.

تعدادی از دیگر تظاهرات‌کنندگان لبنان در خیابان «الحمرا» غرب بیروت و در برابر ساختمان بانک مرکزی لبنان تجمع کردند و علیه سیاست‌های مالی شعار دادند.

شهر صیدا نیز شاهد تظاهرات در برابر بانک بود و آنها هم علیه سیاست‌های مالی و بانکی و فروپاشی ارزش لیر در مقابل دلار شعار دادند.

اما تظاهرات‌کنندگان در شمال لبنان و شهر طرابلس خواستار تشکیل هر چه سریعتر دولت، محاکمه مفسدان اقتصادی و بازگرداندن اموال به غارت رفته شدند.

قرار است امروز یکشنبه نیر تظاهرات گسترده‌ای در مناطق مختلف لبنان تحت عنوان «احد الوضوح» برگزار شود.


/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

مهمترین حرف لاریجانی در دیدار با بشار اسد چه بود؟

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با بشار اسد اعلام کرد تهران از دمشق در ج...

آمریکا مسئول تمام تبعات ترور شهید سلیمانی است

محمد جلال فیروزنیا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت با اشاره عواقب ترور فرمانده ساب...

سخنرانی سیدحسن نصرالله در بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس

 فردا _یکشنبه_ در مراسم بزرگداشت مقام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، ...

عکس آخر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را ببینید!

 تصویری از شهید سپهبد قاسم سلیمانی منتشر شده است که آخرین عکس ایشان در بیروت قبل از ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news