اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
10 آذر 1398 10 آذر 1398
12:05 12:05

در کدام شهر مردم را در  اعتراضات به تیربار بستند؟

علی لاریجانی در جلسه امروز خود به مناسبت روز مجلس گفت: قطعی اینترنت با تصمیم شورای امنیت بود و با در نظر گرفتن ضرردهی برخی از کسب و کارها به سرعت اینترنت وصل شد.

 لاریجانی: برخی در اعتراضات از تیربار علیه مردم استفاده کردند/بخاطر کسب و کارها اینترنت به سرعت وصل شد/۸

به گزارش سلام نو، رئیس مجلس در بخش پایانی نشست خبری خود در پاسخ به این سوال که پاسخ حاکمیت و مجموعه نظام وقتی اعتراضات را به حق می شناسیم، اصلاح طرح و تغییر است یا خیر؟ گفت: «ما در مورد حق اعتراض مدلی را در مجلس داریم و صنوف مختلف اعتراضاتی دارند و بیان می کنند و یک نفر از اعضای هیات رئیسه یا کمیسیون ها از خواسته معترضان مطلع می شوند و این فرمول را در پارلمان که باید صدای مردم باشد داریم.»

او ادامه داد: «در کشور هم مشکلی از این جهت نیست، اما مسئله آنجاست که این اعتراضات به رفتار خشنونت آمیز و استفاده از سلاح سرد و گرم می شود، در یکی از شهرها گفتند از تیربار هم استفاده شده است. این دو دسته است، دسته اول معترضان هستند که باید به خواست آن ها رسیدگی کرد و دسته دوم افرادی هستند که از اعتراضات سواستفاده کردند. در کل به نظرم چندان احتیاج به قانونی در این زمینه نیست.»

لاریجانی درباره خسارات جانی و مالی که مردم دیده اند، گفت: «حتما مسئولان امنیتی و انتظامی این موضوع را پیگیری خواهند کرد.»

لاریجانی نظر خود درباره قطعی اینترنت را اینطور بیان کرد: «شورای امنیت تصمیم قطعی اینترنت را گرفت و بخشی از آن هم منطقه ای بود، البته مسئله ضرردهی برخی از کسب و کارها هم در نظر گرفتند و به همین دلیل به سرعت اینترنت متصل شد.»

لاریجانی در پاسخ به سوالی دیگر دربارهاینکه اصلاحات ساختاری را در حوزه های مختلف جامعه چطور ارزیابی می کنید؟ گفت: «اصلاحات ساختاری همه از جنس اصلاحات اخیر نیست و برخی در دولت و حکومت باید انجام شود، به عنوان مثال املاک و امکاناتی که زیرمجموعه های دولت دارند بسیار گسترده است و باید از آن ها استفاده بهینه شود اما این مسئله ارتباطی به مردم ندارد، یا صندوق های بازنشستگی مشکلاتی دارند و اصلاحات باید در حکومت انجام شود و به مردم مرتبط نیست. من هم معتقدم اصلاحات ساختاری لازم است، البته ممکن است برخی به دلیل تحریم ها امکان اجرا نداشته باشد اما باید طرح و برنامه ریزی آن انجام شود.»

او تاکید کرد: «اصلاحات ساختاری در زمینه سیاسی کشور بحث دیگری است، اینکه مثلا در قانون اساسی اصلاحاتی انجام شود، نظر من این است که هنوز از ظرفیت های این قانون بهره کامل برده نشده است اما وحی منزل نیست و می توان با برنامه ای مشخص اصلاحاتی را در صورت نیاز در قانون اساسی انجام داد.»

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

فرمانده کل ارتش جویای حال علی لاریجانی شد

سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جویای حال علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلا...

آقای لاریجانی جلسات مجلس را با ویدئو کنفرانس برگزار کنید!

علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت مجلس از علی لاریجانی رییس مجلس خواست جلسات مجلس از طریق...

اقدام زیبای نوه امام برای علی لاریجانی

سیدحسن خمینی در پی ابتلای علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا،در تماسی...

عیادت غیرحضوری نماینده رهبر انقلاب از لاریجانی

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی از آخرین وضعیت درمان لاریج...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news