اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
17 دی 1397
09:02

میرزایی: اینکه یک مسئول به طور دائم در بین مردم باشد ولی دردی از مردم دوا نکند، فایده ای ندارد

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان باید در دوره مسئولیتشان در راستای خدمت به مردم و توسعه کشور گام بردارند.

جلال میرزایی

به گزارش سلام نو، جلال میرزایی با اشاره به ضرورت رفع موانعی که بین مردم و مسئولان فاصله انداخته است، بیان کرد: بودن نرده در بین مردم و مسئولان در نماز جمعه یا برداشتن آنها تغییری در وضعیت مردم ایجاد نمی کند. فاصله مردم با مسئولان با این روش‌ها برداشته نمی‌شود. مسئولان از میان مردم برخاسته‌اند و برای یک دوره مشخص مسئولیتی گرفته و بر اساس این مسئولیت نقشی دارند که باید در چارچوب تعیین شده این نقش را ایفا کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: مسئولان باید در دوره مسئولیتشان در راستای خدمت به مردم و توسعه کشور گام بردارند. از نظر من امروز ما باید به مسائل اصلی توجه کنیم. یک مدیر اگر بخواهد وظیفه‌اش را به درستی انجام دهد باید وقت بیشتری صرف کند و بر روی مسائل فکر کند و به طور طبیعی فاصله‌ای در بین مردم و مسئولان ایجاد خواهد شد. اما این فاصله بین یک مدیر  و مردم اگر منشا خدمت به مردم شود و مشکلات مردم را حل کند، چیز بدی نیست.

نماینده مردم ایلام در مجلس تصریح کرد: اینکه یک مسئول به طور دائم در بین مردم باشد ولی دردی از مردم دوا نکند، فایده ای ندارد. امروز ما سرگرم مسائل سطحی شدیم و به کارهای پوپولیستی روی آوردیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بنده به عنوان نماینده مردم شب و روز در جریان مشکلات مردم هستم و مردم به ما برای شغل، وام و سایر مشکلات مراجعه می کنند. امروز مدیران نیز با انبوهی از مشکلات مواجه هستند. بخش عمده ای از مشکلات ما ساختاری است و میزان کمی از مشکلات ما مدیریتی است.

میرزایی افزود: ما مسائل ساختاری را به مسائل مدیریتی نسبت می دهیم و مسائل مدیرتی را به خارج نسبت می دهیم و مسائل حل نشده باقی می ماند. مادامی که ما به جای حل کردن مسائل اصلی آنها را به حوزه عمومی می‌کشانیم و در حوزه عمومی نیز به مسائل نمایشی روی می‌آوریم مشکلی حل نخواهد شد.

میرزایی در ادامه با اشاره به ضرورت بهره گیری از نظرات متخصصان در حل مسائل کشور گفت: ما در کشور اقتصاددان، اساتید دانشگاه و افراد متخصصی داریم که مشکلات کشور را به خوبی می‌فهمند و برنامه‌هایی ارائه کردند؛ ما به جای این نوع بازی‌ها باید از راهکارها و برنامه‌های این افراد استفاده کنیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

دولت نباید به رسانه‌های وابسته به آمریکا و انگلیس و شبکه‌های مجازی وابسته به آنها در کشورمان اجازه فعالیت دهد

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس تصریح کرد:مسدودسازی فعالیت فرماندهان سپاه و دیگر مقاما...

صندوق توسعه ملی سرمایه‌گذاری بین نسلی و بلندمدت است

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: صندوق توسعه ملی  سرمایه‌گذاری بین نسلی و بل...

انتخابات مجلس دوازدهم برای هر دو گروه سیاسی غیرقابل پیش‌بینی خواهد بود

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: افراطیون به طور جدی برای انتخابات ۹۸ مجلس مشغول هستند.  

اختیارات دولت روحانی با انتظار جامعه نامتقارن است

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: برداشت کف جامعه این است که دو جریان سیاسی...

دیدگاه خود را بنویسید