اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 19 تیر 1399
11 آذر 1398 11 آذر 1398
22:46 22:46

پنج گلستانی در اثر آنفلوآنزا فوت کردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که از ابتدای شیوع آنفلوآنزا در استان تاکنون ۵ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند. 

به گزارش سلام نو، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که از ابتدای شیوع آنفلوآنزا در استان تاکنون ۵ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

سراج الدین عارف نیا روز دوشنبه در نشست خبری با موضوع پیشگیری و کنترل آنفلوآنزا در گلستان اظهار داشت: تاکنون ۷۲۵ نفر با احتمال ابتلا به بیماری آنفلوآنزا به تشخیص پزشک و یا ابراز نگرانی خانواده ها در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد آزمایش ۴۷ مورد مثبت بود.

وی بیان کرد: بیشتر افراد درگیر بیماری آنفلوآنزا در گلستان که ۴۱۶ نفر آنان زن بودند را شهروندان دارای سابقه بیماری با ۳۰ درصد، بالای ۶۵ سال با ۲۴ درصد و زیر ۵ سال با ۱۸ درصد تشکیل می دهند.

عارف نیا با بیان اینکه گلستان از لحاظ شیوع بیماری آنفلوآنزا جزو ۵ استان اول کشور است گفت که کمبود دارو برای مقابله با این بیماری در استان وجود ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم در این نشست خبری گفت: ۱۰ درصد تخت مراکز درمانی دولتی استان برای بستری و مداوای بیماران مشکوک یا قطعی آنفلوآنزا در نظر گرفته شده و مراکز درمانی بخش خصوصی هم مکلف به بسیج امکانات خود شده اند.

عباس بدخشان افزود: ۴۰ تخت بیمارستان ۵ آذر و بخش عفونی بیمارستان صیاد گرگان برای مقابله با بیماری آنفلوآنزا و مداوای مبتلایان در نظر گرفته شد./ رکنا

اخبار مرتبط

icon news

کودک بجنوردی چهارمین قربانی آنفلوآنزا در خراسان جنوبی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: ابتلا به ...

مرگ 9 کرمانی بر اثر آنفلوآنزا

از اول شهریورماه امسال تاکنون ۹ نفر در شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم‌پزشکی استان ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news