اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
17 دی 1397 17 دی 1397
10:39 10:39

صلاح زواوی: امام راحل با دو پرچم اسلام و فلسطین به پیروزی رسیدند

سفیر فلسطین در تهران گفت: پروژه تشکیل دولت در فلسطین از سال ها پیش شروع شد و هدف تنها سیطره بر فلسطین نیست بلکه هدف دشمن سیطره بر تمام جهان عرب و جهان اسلام است.
سفیر فلسطین

به گزارش سلام نو، صلاح زواوی، سفیر فلسطین در تهران در نشستی با عنوان«شب غسان کنفانی» که یک نشست ادبی در رابطه با یک نویسنده و مبارز فلسطینی است و در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد، گفت: بسیار خوشحال هستم که امروز درمیان شما حاضر شدم، شما یک امت بسیار بزرگی هستید واین مساله باعث شده است که توطئه ها علیه شما زیاد شود. بنده از بنیانگذاران جنبش آزادی بخش فلسطین هستم و با هیچ کس تعارفی ندارم واین حرف ها را از ته قلبم می زنم.
وی افزود: امام خمینی (ره) مسئولیت بزرگی بردوش شما گذاشته است، حضرت امام راحل این امت را از دامان آمریکا و رژیم صهیونیستی بیرون کشید و به ما یعنی جهان عرب و جهان اسلام هدیه داد. ایشان با دو پرچم اسلام و فلسطین به پیروزی رسیدند.
صلاح زواوی در ادامه گفت: بعد از امام راحل، امام خامنه‌ای که ایشان را از نزدیک میشناسم راه ایشان را ادامه دادند.
سفیر فلسطین گفت: به دلیل اینکه پرچم فلسطین را برافراشتید توطئه‌ها علیه شما زیاد شده است و مشکلات شما زیاد شده است. پروژه تشکیل دولت در فلسطین از سال ها پیش شروع شد و هدف تنها سیطره بر فلسطین نیست بلکه هدف دشمن سیطره بر تمام جهان عرب و جهان اسلام است که متاسفانه آنها توانستند دولت خود در فلسطین را برپا کنند.
سفیر فلسطین در تهران در ادامه افزود: نمی‌خواهم این جلسه فرهنگی را به یک جلسه سیاسی تبدیل کنم، برادران و خواهران عزیز کسانی که پرچم اسلام و فلسطین را برافراشتند و می‌خواهند این  مسئولیت را به پیش ببرند باید بهایی را بپردازند و شما اکنون در حال پرداختن آن بها هستید، مشکلات شما را کاملا درک می‌کنم.
وی افزود: ترامپ و امثال ترامپ شما را اتفاقی هدف قرار نداده‌اند، بلکه به خاطر برنامه‌هایی که دارید شما را هدف قرار داده‌اند. شما آزادی فلسطین را انتخاب کردید. ما اکنون 60 کشور اسلامی داریم، اسلام در تمام دنیا منتشر شده است. امکان ندارد که شما دشمن ما باشید زیرا پرچم اسلام و فلسطن را در دست گرفته اید.
زواوی ادامه داد: بنده این سرباز کوچک، این سرباز فلسطینی برای دفاع از شما شمشیر خود را از غلاف درآورده‌ام و تا آزادی تمام فلسطین دست از جهاد وشهادت برنخواهیم داشت. دشمن ما و شما یکی است و آن رژیم صهیونیستی و ارباب آن آمریکاست.
براساس این گزارش، غلامرضا امامی، شکوه سادات حسینی،محمد جهیر،موسی بیدج و همچنین واسینی الاعرج و زینب الاعوج، نویسندگان عرب از دانشگاه سوربن فرانسه در این نشست حضور داشتند.
همچنین پیام احمد مسجد جامعی نیز در این نشست خوانده شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خزانه‌داری آمریکا ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایران را تهدید کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت‌های فعال در صنایع هواپیمایی را تهدید کرد که اگر  ارائه خ...

وزارت خارجه دستگیری یک دانشمند ایرانی در آمریکا را پیگیری کند

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس در تذکری به وزارت خارجه خواست تا  دستگیری   دانشمند ایرانی...

جمالی: جمهوری اسلامی با ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی یک چالش جدید برای آمریکا ایجاد کرد

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آمریکایی‌ها چندین بار پ...

ظریف: جایی در دنیا سراغ نداریم که حضور آمریکا ثبات‌بخش بوده است

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ایالات متحده آمریکا  هرکجا که حضور پیدا کرده باشند باع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news