اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
17 دی 1397 17 دی 1397
10:50 10:50

علیجانی: کلید واژه فتنه ۹۸ بیشتر از سوی جریان‌های سیاسی خاص و برخی از تریبون‌داران ائمه جمعه مطرح شده است

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید گفت: اظهار نظر در مورد فتنه 98 در حال تبدیل شدن به قطب‌بندی‌های جریان‌های سیاسی با کارکردهای سیاسی برای انتخابات سال ۹۸ است.
میزگرد نقد و بررسی اجرای طرح تحول سلامت

به گزارش سلام نو، محسن علیجانی  اظهار کرد: در روزهای اخیر برخی از سیاسیون موضوع فتنه سال ۹۸ را مطرح می‌کنند؛ کلید واژه فتنه ۹۸ بیشتر از سوی جریان‌های سیاسی خاص و برخی از تریبون‌داران ائمه جمعه و جماعات مطرح شده است. به نظر می‌رسد این موضوع در حال تبدیل شدن به قطب‌بندی‌های جریان‌های سیاسی با کارکردهای سیاسی برای انتخابات سال ۹۸ است.

وی ادامه داد: این رویه کاملا اشتباهی است و آتش بر جریان‌های مختلف می‌اندازد که می‌خواهند فعالیت‌های انتخاباتی داشته باشند. در شرایط تحریمی که کشور نیازمند اتحاد است چنین رویکردهایی درست نیست. البته اگر منظور همان بیانات اخیر مقام معظم رهبری مربوط به هشدار نسبت به توطئه دشمنان در سال آینده باشد ما هم با آن موافقیم و معتقدیم باید توطئه‌ دشمنان را جدی گرفت و خنثی کرد.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون امید در عین حال با تاکید بر این‌که نباید مسائل سیاسی در سال آینده را به چالش‌های سیاسی در کشور تبدیل کرد، اظهار کرد: در این بین اگر کسانی بخواهند دغدغه رهبری را نادرست به موضوع انتخابات ۹۸ و تخریب جریان‌های مختلف به خصوص اصلاح‌طلبی تعمیم دهند کار خطایی است که باید اصلاح شود.

علیجانی توضیح داد: بر این اساس اگر فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به خصوص تریبون‌داران ائمه جمعه و جماعات نگرانی شفافی برای سال آینده دارند آن را به صورت روشن با مردم در میان بگذارند، چون در غیر این صورت ایجاد ابهام و تشویش اذهان عمومی می‌کنند و در نهایت وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور را برهم می‌ریزند، لذا هر کسی هر ادعایی نسبت به سال آینده دارد آن را به صورت شفاف بیان کند کما این‌که برخی از فعالان سیاسی معتقدند که طرح چنین موضوعاتی با هدف انتخاباتی در سال آینده است. از آن طرف اگر هدف از این صحبت‌ها ادامه طرح دغدغه مقام معظم رهبری درباره سوء‌استفاده دشمنان باشد ما هم با آن همخوانی داریم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مازنی: در انتخابات 92 و 96 می‌خواستیم کشور را از یک جهنم وارد برزخ کنیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از سال 92 تفکر اعتدال جریان پید...

پزشکیان: کلید واژه فتنه ۹۸شفاف‌سازی شود

عضو فراکسیون امید با انتقاد از کسانی که موضوع فتنه 98 را مطرح می کنند ، گفت: این مسئل...

لاهوتی: موضوع فتنه به داخل برنمی‌گردد، بلکه به آمریکایی‌ها برمی‌گردد

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت: مطرح کردن موضوعی همچون فتنه 98 سبب اف...

انتصاب حجت‌الاسلام نوری‌زاده بعنوان رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد

با موافقت مقام معظم رهبری و حکم رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور حجت‌الاسلام و ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news