اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
12 آذر 1398 12 آذر 1398
08:05 08:05

وقتی هوا آلوده است، چه بخوریم؟

زهرا عبدالهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: مردم در هوا آلوده برای جلوگیری از ضررهای ناشی از آلاینده های هوا حتما روزی یک لیوان شیر و یک عدد سیب بخورند.

مردم در روزهای آلودگی هوا «شیر» و «سیب» مصرف کنند

به گزارش سلام نو، این روزها معضل آلودگی هوا به شدت همه مردم را کلافه کرده و سلامت آنها را به مخاطره انداخته است.دستگاه‌های  متعددی در این باره اقدامات مختلفی انجام می‌دهند و وزارت بهداشت نیز به عنوان تأمین کننده و متولی سلامت جامعه، هشدارها و توصیه‌های تغذیه‌ای برای کاهش آسیب‌های ناشی از آلاینده‌های هوا به مردم می‌کند.

زهرا عبدالهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در گفت‌وگویی، در پاسخ به این پرسش که « وزارت بهداشت چه برنامه‌ای برای کنترل آلودگی هوا دارد؟ »، اظهار داشت: وزارت بهداشت تنها کاری که می‌تواند انجام دهد، دادن آموزش و هشدار به مردم است.

وی ادامه داد: برنامه مشترکی با سازمان محیط زیست و شهرداری داریم و وزارت بهداشت این موضوع را پیگیری می‌کند اما وظیفه این وزارتخانه  فقط این است که اعلام خطر کند که سلامت مردم در زمان بالا رفتن آلودگی هوا به خطر می‌افتد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با اشاره به آموزش‌های تغذیه‌ای به مردم درباره زمان آلودگی هوا، افزود: آموزش‌هایی در خصوص تغذیه مردم داریم. مصرف یک لیوان شیر کمک می‌کند تا از ضررهای آلاینده‌های که وارد بدن می‌شود، جلوگیری کند.

عبدالهی با تأکید بر مصرف بیشتر میوه و سبزی در زمان آلودگی هوا، متذکر شد: مصرف روزانه یک سیب نقش  بسیار خوبی برای کاهش ضررهای ناشی از آلاینده‌های هوا دارد./فارس

اخبار مرتبط

icon news

خودروسازان؛ متهم ردیف اول آلودگی هوا

در حالی که کمتر از نیمی از خودروهای تولید شده در کشور می توانند حداقل استانداردهای مح...

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به خاطر آلودگی و سردرگمی مردم

" پایتخت در وضعیت قرمز است و باید شهر تهران را تعطیل کنیم. مقاومت برای تعطیل نکردن شه...

تدابیر طب سنتی برای کاهش اثرات آلودگی هوا

مژگان تن ساز، عضو هیئت‌علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برای خ...

مهار آلودگی هوا نیازمند اراده همه دستگاه‌ها است نه فقط مدیریت شهری!

به جز مصوبات مجلس مصوبات هیات وزیران هم هیچگاه اجرایی نشده است. مصوباتی که در پنج شش ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news