اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 30 دی 1398
12 آذر 1398 12 آذر 1398
11:35 11:35

سوتی وزارت کشور یواشکی جمع شد!

در سومین روز از ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات مجلس، محل وزارت کشور کم رونق و سوت و کور است.  

image.png

به گزارش سلام نو، وارد سالن ثبت‌نام کاندیداها که می‌شوی بیش از داوطلب و همراهان احتمالی‌شان با خبرنگاران و عکاسان روبه‌رویی، صدای گام‌های هرکس که به گوش‌شان می‌رسد برمی‌گردند به امید دیدن چهره‌ای سیاسی، فعالی اجتماعی یا شخصیتی فرهنگی اما آنچه نصیب چشم‌شان می‌شود یا یکی از همکاران خودشان است، یا جمعی از اعضای حراست وزارت کشور که در دو سالن‌ اصلی ثبت‌نام در رفت‌وآمدند؛ جز این اگر باشد چهره مردان و گاهی زنان جوان یا میان‌سالی است که با کمی اضطراب و مقداری احتیاط به میز یکی از کاربرها نزدیک می‌شوند و با پرسش و پاسخ‌های معمول از او کمک می‌خواهند تا برای ثبت‌نام اقدام کنند.

میزهای کاربران در سالن اول تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه با گذشت بیش از دو ساعت از آغاز روند ثبت‌نام‌ها چندتا یکی مشغول است و مابقی خالی‌ مانده و کاربرانشان به گفت‌وگو باهم و چک‌کردن موبایل‌هایشان مشغولند. در سالن دوم هم فضا شلوغ‌تر از این نیست. آرامش و سکوت حاکم است و چندتایی داوطلب کت‌شلواری یا مقنعه‌چادری مشغول ارائه مدارک‌شان هستند.

در چنین اوضاعی خبرنگاران و عکاسان از حضور هرکسی که کمترین ارتباطی با جریان‌های سیاسی داشته باشد یا نامش را بتوان در یک لیست انتخاباتی قدیمی پیدا کرد و اسمش را در دو گفت‌وگوی کوتاه خبری به چشم دید، استقبال می‌کنند. عکسش را می‌گیرند و با ردوبدل کردن نگاه‌ها تصمیم می‌گیرند که مصاحبه‌ای هم با او داشته باشند یا نه.

تنها حاشیه‌ای که در ساعات اولیه، توجه خبرنگاران و عکاسان را جلب کرد تغییر بنر تزیینی سالن اول بود که تصویری از قله اگمونت نیوزیلند را جای دماوند جا زده بود اما تغییرش با تصویری تازه و بازگشت دماوند به وزارت کشور در شرایطی انجام شد که عکاسان و خبرنگاران به سالن دوم هدایت شدند و ماموران تدارکات با نظارت اعضای حراست به دور از لنز دوربین‌ها کار تعویض را انجام دادند.

جز این‌ها ارسلان فتحی پور نماینده سابق مجلس، حجت‌الله دمیاد استاندار کرمانشاه در دولت احمدی‌نژاد و نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در دولت یازدهم تنها افرادی‌اند که تا پیش از ظهر به وزارت کشور مراجعه کردند و چهره و نامشان برای عکاسان و خبرنگاران آشنا بوده است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

توضیحات کدخدایی درباره بررسی شکایت کاندیداهای ردصلاحیت شده

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اعلام اینکه شاید برخی افرادی که اعتراض کردند ص...

جنتی: شورای نگهبان با ردصلاحیت‌ها نتیجه انتخابات را مشخص کرد!

علی جنتی وزیر سابق ارشاد در پیامی توئیتری از اقدام شورای نگهبان برای ردصلاحیت صدهانفر...

شورای نگهبان درباره سخنان روحانی بیانیه داد

شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در بررسی صلاحیت‌ها تمایزی میان این جناح و آ...

دفتر رئیس‌جمهور به اظهارات کدخدایی پاسخ داد

روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به اظهارات سخنگوی شورای نگهبان این سخنان را واکنش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news