اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
13 آذر 1398 13 آذر 1398
09:50 09:50

باید از ایجاد خلأ قدرت در عراق جلوگیری شود

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد امیدواریم فراکسیون‌های اکثریت در انتخاب نامزد برای سمت نخست وزیری موفق عمل کرده و مانع از وقوع خلأ قدرت در این کشور شوند.

نبنزیا

به گزارش سلام نو، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، کشورش امیدوار است، در پی استعفای نخست وزیر عراق در میان بحران سیاسی و اجتماعی این کشور، خلأ قدرت در عراق ایجاد نشود.

به نقل از روسیاالیوم، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت گفت: امیدواریم فراکسیون‌های اکثریت در چارچوب زمانی که قانون اساسی عراق مشخص می‌کند، در انتخاب نامزد برای سمت نخست وزیری موفق عمل کرده و مانع از وقوع خلأ قدرت در این کشور شوند؛ خلأیی که تهدیدی برای تشدید بحران سیاسی داخلی است.

وی افزود: موفقیت فراکسیون‌های اکثریت در انتخاب نامزدی برای سمت نخست وزیری می‌تواند به عبور از اختلافات داخلی کمک کرده و عراق را به مرحله ثبات بازگرداند.

نبنزیا به اهمیت ادامه گفت‌وگو میان دولت مرکزی عراق با اقلیم کردستان  پرداخت و گفت: تداوم گفت‌وگوها به منظور بازگشت تفاهم میان بغداد و اربیل حائز اهمیت است و ما اطمینان داریم که بهبودی روابط میان دو طرف به تقویت امنیت عراق کمک خواهد کرد.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق از روز سه شنبه رایزنی‌ها را با بارزترین گروه‌های سیاسی پیرامون تعیین نخست وزیر جدید پس از استعفای عادل عبدالمهدی آغاز کرده است.

روز یکشنبه، پارلمان عراق با استعفای عبدالمهدی موافقت کرد که گفته بود، هدفش از استعفا پایان دادن به بحران کشور است. براساس قانون اساسی عراق، رئیس جمهور ظرف ۱۵ روز پس از استعفای نخست وزیر مهلت دارد، نامزد جدید را برای این پست تعیین کند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تکذیب از سرگیری عملیات پنتاگون علیه داعش

سخنگوی پنتاگون گزارش‌ ها درباره ازسرگیری عملیات‌ های ارتش آمریکا علیه داعش در عراق را...

رایزنی وزیران دفاع کشورهای نوردیک درباره عراق

در نشستی وزیران دفاع  فنلاند، سوئد، نروژ، دانمارک و ایسلند در مورد آخرین وضعیت در عرا...

سفر ناگهانی وزیر دفاع آلمان به عراق

وزیر دفاع آلمان در سفر از پیش اعلام نشده به عراق رفت تا در مورد ادامه ماموریت نظامیان...

کرملین: برای فروش سامانه اس 400 به عراق از آمریکا ترسی نداریم

کرملین اعلام کرد برای ارسال کردن سامانه‌های دفاع هوایی اس ۴۰۰ به عراق از تحریم‌ها هرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news