اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
13 آذر 1398 13 آذر 1398
15:20 15:20

پرونده جنت مکان بسته شد

امروز در شعبه چهارم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی، آخرین جلسه رسیدگی به پرونده فساد ارزی گروه "طرح و نقشه پناهی" (آقای جنت مکان)  به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

اولین جلسه رسیدگی به پرونده فساد ارزی گروه طرح و نقشه پناهی

به گزارش سلام نو، دومین جلسه رسیدگی به پرونده فساد ارزی گروه "طرح و نقشه پناهی" (آقای جنت مکان) که صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست قاضی صلواتی در شعبه چهارم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی در حال برگزاری بود، لحظاتی قبل پایان یافت.

در این جلسه متهم اخوت فرد ادامه دفاعیات خود را مطرح کرد و متهمین علی زرنانی و عظیم علی اشرفی پیامن دفاعیات خود را بیان کردند.
نماینده دادستان نیز توضیحاتی در خصوص اظهارات متهمان ارایه کرد.

همچنین وکلای مدافع متهمین دفاعیات خود را مطرح کردند و در نهایت آخرین دفاعیات متهمین دریافت شد.

سرانجام قاضی صلواتی ختم رسیدگی به این پرونده را اعلام کرد و گفت: اگر متهمین تا قبل از صدور حکم اصل ارز یا معادل ریالی آن را در اختیار صندوق دادگاه قرار دهند در حکم آنها از نظر تخفیف تاثیر دارد.

سرانجام قاضی صلواتی ختم رسیدگی به این پرونده را اعلام کرد و گفت: اگر متهمین تا قبل از صدور حکم اصل ارز یا معادل ریالی آن را در اختیار صندوق دادگاه قرار دهند در حکم آنها تاثیر تخفیفی دارد.

در اولین جلسه رسیدگی به این پرونده، کیفرخواست متهمان پرونده توسط نماینده دادستان قرائت شد و نماینده بانک مرکزی توضیحاتی ارائه کرد و متهمین یوسف جنت مکان، کوروش مر و محمود رضا اخوت فرد دفاعیات خود را بیان کردند.

این پرونده 5 متهم دارد که اتهام مشترک همه آنها مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی به صورت عمده و فروش ارز در بازار آزاد به میزان 9 میلیون و 600 هزار دلار به صورت غیرقانونی و کسب منفعت به میزان 96 میلیارد تومان است.

متهمان در آبان سال گذشته به بهانه واردات ورقه داغ زنی، کاتالیست های احیای آهن و تثبیت کننده رنگ نساجی ارز دولتی 4200 تومانی گرفته اند که در بازار آزاد فروخته شده است.

اسامی متهمان این پرونده به ترتیب به این شرح است: یوسف جنت مکان مدیرعامل شرکت طرح و نقشه پناهی، کوروش مر، محمودرضا اخوت فرد، علی زرنانی، عظیم علی اشرفی پیامن.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده ۹ متهم اقتصادی

صبح سه‌شنبه  اول بهمن‌ماه در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام ا...

رای دادگاه شبنم نعمت زاده آمد!

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در نشستی خبری به بیان جزییاتی از پرونده و رأی شبن...

آخرین دادگاه و حکم دادگاه یوسف جنت مکان و متهمان پرونده شرکت طرح و نقشه پناهی

 اتهامات جنت مکان، مر، زرنانی، اخوت فرد، اشرفی پیامن و شرکت طرح و نقشه پناهی رسیدگی و...

از پرونده شبنم نعمت‌زاده چه خبر؟

آخرین خبر از پرونده «شبنم نعمت‌زاده» دختر وزیر سابق صمت نشان می‌دهد در مرحله صدور «حک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news