اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
14 آذر 1398 14 آذر 1398
11:02 11:02

دریافت یک میلیارد تومان رشوه در یک شهرداری/25 نفر دستگیر شدند

"حمیدرضا موفق"، مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌های و دهیاری‌های کشور گفت: بحث جعل در شهرداری ها شدت گرفته و در کی از شهرداری های کشور یک میلیارد تومان در بحث جعل رشوه دریافت شده است.

به گزارش سلام نو، مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌های و دهیاری‌های کشور گفت: در دو سال اخیر بحث جعل در شهرداری ها خیلی شدت گرفته و اخیرا در یکی از شهرداری مراکز یکی از استان ها حدود ۲۵ نفر دستگیر شدند که بیش از یک میلیارد تومان رشوه در این بحث جعل رد و بدل شده و حدود ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق شهرداری تضییع شده است.

"حمیدرضا موفق" صبح امروز ۱۴ آذرماه در همایش شهرداران، روسا و اعضای شوراهای شهر سراسر استان کرمان با اشاره به آسیب‌شناسی شهرداری های کشور اظهار کرد: در بررسی ۱۰۰۰ خبر حوزه حراست شهرداری ها و استانداری های کشور، ۳۰ درصد فراوانی اخبار مربوط به تخلفات مالی است و در شهرداری ها ارتشاء بیش از اختلاس است.

وی افزود: در دو سال اخیر بحث جعل در شهرداری ها خیلی شدت گرفته و اخیرا در یکی از شهرداری مراکز یکی از استان ها حدود ۲۵ نفر دستگیر شدند که بیش از یک میلیارد تومان رشوه در این بحث جعل رد و بدل شده و حدود ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق شهرداری تضییع شده است.

موفق تصریح کرد: یکی از مواردی که در جعل مورد سوءاستفاده قرار می گیرد، فرم های قدیمی است که باید این اوراق تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ درصد از مسائل شهرداری ها مربوط به اعتراضات و حقوق معوق است، بیان کرد: سال ۹۷ سخت ترین سال شهرداری ها بوده و ۱۶۸ مورد در کشور تجمع داشتیم که خوزستان و تهران بیشترین و کرمان کمترین موارد را داشته که نشان دهنده مدیریت دوستان ما در استان کرمان است که جای تقدیر دارد.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور گفت: ۱۴ درصد فراوانی اخبار نیز مربوط به اختلاف بین شورا و شهرداری بوده که بخشی مربوط به دخالت در امور جاری شهرداری و بخش دیگر اختلاف نظر و سلیقه است (که این مورد طبیعی است) اما موارد بیان شده مربوط به اختلافات شدید است.

وی افزود: ۱۴ درصد فراوانی اخبار ما مربوط به زمین خواری و تغییر کاربری ها، ۱۳ درصد مربوط به عدم تامین منابع مالی و سه درصد مربوط به سفرهای خارجی، قراردادها و سه درصد مربوط به فعالیت های انتخاباتی است.

موفق با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال اظهار کرد: باید مراقبت شود که در ایام انتخابات از امکانات شهرداری و شوراها له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده نشود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسائل اخیر کشور و افزایش قیمت بنزین گفت: باید توجه شود که در حمل و نقل عمومی نباید افزایش کرایه داشته باشیم.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور اظهار کرد: در وقایع اخیر و تخریب هایی که صورت گرفت بعد از سیستم بانکی که ۷۰۰ شعبه در سطح کشور تخریب شد، بیشترین خسارت در حوزه شهرداری ها بود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

عرضه غذا کنار خیابان و جاده ممنوع است

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی تاکید کرد که با توجه به شیوع کر...

تصمیم هیأت دولت برای حقوق شهرداران

مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور، از افزایش حقوق و مزایای شهر...

جمالی نژاد: افزایش 30 درصدی فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها در هیات دولت تصویب شد

جمالي نژاد با بيان اينكه هیات دولت به استناد قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت، ب...

توضیحات رئیس شورا درباره نرخ عوارض در سال 99

 محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: عوارضی که مردم در حوزه شهری در سال 99 باید پردا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news