اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
14 آذر 1398 14 آذر 1398
15:30 15:30

مجلس جای کارآموزی نیست!

نماینده سابق خوی که برای نام نویسی در انتخابات مجلس داوطلب شده است اعلام کرد از افراطی‌های هر دو طیف پرهیز خواهد کرد و طیفی را ترجیح می‌دهم که مبنایش خدمت به مردم و درخط ولایت باشد.

نماینده ادوار: مجلس جای کارآموزی نیست

نماینده سابق خوی و داوطلب انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس جای کارآموزی نیست، خاطرنشان کرد: عده ای ثناگو شدند برخی هم هرکسی را موافقشان نباشد با چسباندن مارک و برچسب تخریب می‌کنند.

به گزارش سلام نو، «موید حسینی صدر» روز پنجشنبه در حاشیه نام‌نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه تهران در ستاد انتخابات وزارت کشور در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، درباره اینکه در کدام لیست قرار می گیرد، گفت: از افراطی های هر دو طیف پرهیز می‌کنم. طیفی را ترجیح می‌دهم که مبنایش خدمت به مردم و درخط ولایت باشد.

این نماینده ادوار تصریح کرد: در مقایسه به چهاردهه گذشته شرایط مجلس پیش رو بسیار حساس است؛ مجلس دهم خلاقیت و ابتکار عمل نداشت و منفعل بود. هدف اصلی مجلس ریل گذاری و پیشرو بودن در طراحی حرکت‌هاست که از این مجلس چنین چیزی ندیدیم.

وی افزود: قصد ثبت‌نام نداشتم می خواستم برگردم دانشگاه پس از صحبت های رهبری که فرمودند آنانی که توان دارند الان نباید کنار بکشند، امروز برای داوطلبی ثبت‌نام کردم؛ چون در مجلس دهم عده ای واقعا توان نداشتند و کاری نتوانستند بکنند. مجلس جای کارآموزی نیست

حسینی صدر ادامه داد: احساس وظیفه کردم در این دوره از انتخابات شرکت کنم. اینکه مردم چه تصمیمی بگیرند می پذیرم. اگر مردم امر کردند در خدمت آنها باشم، خواهم بود، اگر نه به معلمی دانشگاه برمی گردیم.

وی افزود: آنچه که مردم را ناراضی می کند، کار کارشناسی انجام ندادن است، مثلا همین بنزین آیا نمی توانست در طول سالهای گذشته هر سال ۱۰۰ تومان ۱۰۰ تومان به قیمت آن اضافه شود و الان نرخ معمول هزار و۵۰۰ را داشته باشیم و آیا این کار پیچیده ای بود؟ مجلسی که از یک طرف در قانون ملزم می کند که قیمت ها را اصلاح و به روز کنید و ازیک طرف وقتی قیمت اصلاح می شود می گوید کی بود کی بود من نبودم؛ چه مجلسی است؟

نیازمند الگو برداری از سایر کشورها هستیم

حسینی صدر گفت: به شدت فقر مدیریت علمی در کشور داریم؛ عده ای ثناگو شدند عده ای هم هرکسی موافقشان نیستند مارک و برچسبی به او می چسبانند و تخریبش می کنند. به نظر من کشور دارای آفت شده و نیاز به فکر دانشگاهی، فنی و الگوبرداری دارد.

این نماینده ادوار با طرح این پرسش که چرا از الگوبرداری می ترسند، افزود: مگر پزشکی و فوتبال ما الگوبرداری نیست؟ معنای الگوبرداری تابع کشوری بودن نیست یعنی عقل خود را به کار بیندازیم ببینیم کشورهای دیگر چه کاری انجام می‌دهند ما هم همان کارها را برای کشورمان پیاده کنیم.

وی افزود: کشوری که سومین منابع نفت و گاز را دارد و می تواند ۵۰ تا ۶۰ میلیون فولاد تولید کند، مردمش باید کار داشته باشند و اسیر بیکاری و معیشت شبانه خود نباشند.

داوطلب نمایندگی درباره تاثیر تحریم، اظهارداشت: می‌توانم بپذیرم در زمان تحریم رشد در زمینه های کم شود اما نمی توانم بپذیرم نگران گوجه و سیب زمینی باشیم.

حسینی صدر درباره وظیفه نمایندگان گفت: به صراحت می گویم هر کسی الان نماینده شود، وارد دریای مشکلات می شود. دست مردم به مسئولان نمی رسد و نماینده باید در دسترس باشد. نماینده وارد دریای مشکلات بیکاری، فساد، سومدیریت، رانت خواری، قبیله گرایی و فامیل سالاری می شود، لذا باید ببیند برای اینها چه برنامه ای دارد؟

وی خاطرنشان کرد: اگر این دوره نماینده شدم می خواهم تصمیم گیری مجلس، تصمیم گیری شخص خودم و برخورد با مسئولان و مردم همه در یک اتاق شیشه ای واقعی باشد. اگر نماینده مردم هستم موکلم باید بی تعارف بداند به کدام طرح  ولایحه رای دادم. باید آنقدر جرات داشته باشم که شجاعانه بگویم به این طرح با این دلایل مخالف یا موافق بودم.

مجلسیان چقدر دریافت می کنند؟

حسینی صدر با بیان اینکه به هر نماینده ۸ میلیون حق اجاره خانه می دهند، گفت: علاوه براین و جدای از حقوق، حق دفتر، نیروی همراه، تلفن، هواپیما و غیره هم دریافت می کند.

وی افزود: این دریافتی ها موقعی که مردم در فشار نبودند مشکل نداشت اما الان باید همه چیز روشن شود.

این نماینده ادوار گفت: یکی از کارهایی که مردم درحال حاضر به شدت مطالبه می کنند شفافیت در رفتار، تصمیم، دریافت، خرج کردن در اعطای امتیازها است همه اینها را باید به سمت شفاف‌سازی ببریم.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ما مخالف دیپلماسی نیستیم

مجتبی ذوالنور، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به وزیر امور خارجه گفت: شما مسیرتان ر...

تعیین تکلیف لایحه جامع قانون انتخابات؛ به زودی

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس اعلام کرد تعیین تکلیف لایحه جامع انتخابا...

پشت‌پرده طرح استیضاح هیات رئیسه مجلس چیست؟

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس در توضیحاتی اعلام کرد استیضاح هیات رئیسه م...

قانون انتخابات اصلاح می‌شود

محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: قانون انتخابات ریاست...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news