اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
15 آذر 1398 15 آذر 1398
10:20 10:20

خبر میشل عون از تشکیل دولت جدید لبنان در آینده نزدیک

میشل عون رئیس جمهوری لبنان ابراز امیدواری کرد تشکیل دولت جدید این کشور در آینده نزدیک به منظور انجام اصلاحات ضروری در لبنان که به زودی انجام شود.

میشل عون

به گزارش سلام نو، به نقل از روسیا الیوم، با گذشت بیش از یک ماه از استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان از این سمت که در نتیجه اعتراضات مردم این کشور صورت گرفت روز دوشنبه و در جریان رایزنی میان نمایندگان پارلمان اسم سمیر الخطیب تاجر لبنانی اهل سنت به عنوان محتمل ترین نامزد سمت نخست وزیری لبنان مطرح شد.


طبق قانون لبنان نخست وزیر جدید که باید حتما اهل سنت باشد (براساس سهمیه بندی های صورت گرفته) پس از تایید و مکلف شدن مذاکرات را برای تشکیل دولت آغاز می‌کند؛ دولتی که پیش بینی می شود متشکل از شخصیت های سیاسی و تکنوکرات باشد.

میشل عون، رئیس جمهور لبنان پنجشنبه در جریان دیدارش با سندیکاهای مشاغل آزاد این کشور گفت الویت دولت جدید باید تحقق اصلاحات ضروری و مبارزه با فساد و رفع خلل در عملکرد ادارات و موسسات دولتی باشد.
همزمان یک منبع سیاسی اعلام کرد احزاب بزرگ سیاسی لبنان بر سر معرفی الخطیب برای نامزدی سمت نخست وزیری توافق کرده‌اند و احتمالا به محض معرفی وی دولت جدید تشکیل می‌شود.
/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تعیین وزیران مسلمان و مسیحی دولت جدید لبنان

حسان دیاب وزیران کابینه جدید لبنان را معرفی کرد.

امشب در بیروت چه گذشت؟

سازمان صلیب سرخ لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: در جریان درگیری یکشنبه شب در بیروت ۷۰ م...

شمار زخمی‌های ناآرامی شنبه شب بیروت

سازمان صلیب سرخ لبنان، شمار زخمی‌های ناآرامی بیروت را 165 نفر اعلام کرد.

درخواست عون از ارتش لبنان

در جریان اعتراضات در چند نقطه از شهر بیروت، میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان از ارتش خواست ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news