اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
15 آذر 1398 15 آذر 1398
15:00 15:00

برای رسیدن به دموکراسی راهی جز صندوق رای نداریم!

غلامرضا انصاری عضو پیشین شورای شهر تهران اعلام کرد همه ما برای رسیدن به دموکراسی و آزادی راهی جز صندوق رای نداریم.

چاره‌ای جز رای دادن نداریم/ برای رسیدن به آزادی نیازمند نهادهای واسط هستیم/ لازم باشد به نفع لیست اصلاح‌طلبان کنار می‌روم

به گزارش سلام نو، عضو پیشین شورای شهر تهران گفت: در انتخابات قبل به نفع لیست اصلاح طلبان کنار رفتم و این دور نیز اگر لازم باشد این کار را خواهم کرد زیرا معتقد به کار جمعی و تشکیلاتی هستم.

غلامرضا انصاری عضو پیشین شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران هدف خود از ثبت نام را رسیدن به دموکراسی و آزادی از طریق صندوق رای بیان کرد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: بنده با تجربه ۴۰ ساله فکر می‌کنم پرشور شدن انتخابات یک اصل است و همه باید برای رسیدن به این مهم تلاش کنند ما راهی جز صندوق رای نداریم. اگر یک مجلس در رأس امور شکل بگیرد، می‌توان انتظار یک دولت پاسخگو و مردم همیشه در صحنه را داشت.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود مشکلات اقتصادی و درگیری‌های اخیر آیا ممکن است مردم با صندوق رای قهر کنند، گفت: ما چاره‌ای جز رای دادن نداریم تنها راه رسیدن به حقوق حقه خودمان این است که آن را از صندوق رای مطالبه کنیم. مجلس کاملا ظرفیت اصلاح امور را دارد. اگر یک مجلس توانمند، شجاع و پاکدست شکل بگیرد دولت منبعث از چنین مجلسی یک دولت کارآمد خواهد بود.

انصاری با اشاره به عملکرد مجلس دهم گفت: بنده عملکرد این مجلس را قبول ندارم و معتقد هستم که ضعیف ظاهر شد و نتوانست در رأس امور قرار بگیرد ما برای رسیدن به آزادی نیاز به نهادهای واسط داریم مانند احزاب و آزادی مطبوعات که رکن چهارم دموکراسی هستند مجلس دهم نتوانست هیچ کدام از آنها را فعال کند. یکی دیگر از ضعف‌های این مجلس مساله بنزین بود اگر نمایندگان به جای پرداختن به مسائل منطقه‌ای خود به مسائل عمیق و اصلی کشور توجه می‌کردند، قطعا زمان گرفتن چنین تصمیمی از نمایندگان نظرخواهی می‌شد.

وی در خصوص چگونگی کاندیدا شدن خود گفت: من از تهران کاندیدا خواهم شد اما هنوز جلسه‌ای برای بستن لیست اصلاح‌طلبان تشکیل نشده است من در انتخابات قبل به نفع لیست اصلاح طلبان کنار رفتم و این دور نیز اگر لازم باشد این کار را خواهم کرد زیرا معتقد به کار جمعی و تشکیلاتی هستم.

انصاری در خصوص شفافیت رای و مالی نمایندگان گفت: این یکی از اصول اساسی دموکراسی است و بنده به طور قطع طرفدار این موضوع هستم.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

تعیین تکلیف لایحه جامع قانون انتخابات؛ به زودی

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس اعلام کرد تعیین تکلیف لایحه جامع انتخابا...

پشت‌پرده طرح استیضاح هیات رئیسه مجلس چیست؟

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس در توضیحاتی اعلام کرد استیضاح هیات رئیسه م...

قانون انتخابات اصلاح می‌شود

محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: قانون انتخابات ریاست...

تذکر کتبی نمایندگان به وزیر کشور

احمد امیرآبادی، عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور را د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news