اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
15 آذر 1398 15 آذر 1398
14:45 14:45
داماد حاشیه‌ساز رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد؛

حاشیه سازی‌های بی‌پایان یک تازه داماد برای رئیس جمهور

 بعید است داماد حسن روحانی یا پسر محمد باقر نوبخت توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شوند ولی در صورت تایید صلاحیت هم باید پرسید آیا آقایان از وضع دولت و پایگاه را آن اطلاع دارند که این چنین نفسشان از جای گرم بلند می‌شود؟ البته اگر هم خبر نداشته باشند با رایی که نخواهند آورد خبردار می‌شوند!

سلام نو – سرویس سیاسی: کامبیز مهدیزاده، داماد جنجالی حسن روحانی بالاخره در محل فرمانداری حاضر شد و برای نامزدی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو در انتخابات ثبت نام کرد.

این اتفاق در حالی رخ داد که داماد جنجالی حسن روحانی در چند وقت اخیر حسابی سوژه رسانه‌ها بوده، مسئله‌‎ای که البته خود آقا داماد حسابی از آن استقبال کرده و آن را موقعیتی برای شناخته‌تر شدنش دانسته.

کامبیز مهدیزاده نزدیک دو سال است که داماد خانواده روحانی شده، اما نام او زمانی در رسانه‌ها مطرح شد که وزیر صنعت برای او حکم زد. روز  22 آذر 97 بود که  کامبیز مهدیزاده طی حکمی توسط رضا رحمانی وزیر صنعت معدن تجارت،به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان زمین شناسی منصوب شد.

داماد روحانی بودن و البته بی ارتباط بودن تحصیلات و سوابق مهدیزاده با جایگاه جدیدیش باعث شد تا در نهایت او با توصیه رئیس جمهور برکنار شود، اما با وجود این او یک شبه پله‌های شهرت را طی کرد و نامش بر سر زبان‌ها افتاد.

حالا آقا داماد جنجالی همانطور که پیش بینی می‌شد برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده، ثبت نامی که از همان گام اول پرحاشیه بود. او با همسرش در حالی برای ثبت نام آمد که هر دو شال سفیدی انداخته بودند و دختر روحانی با رویی گرفته و عینک آفتابی حداکثر تلاش را کرد تا چهره‌اش مشخص نباشد.

کامبیز مهدیزاده در توضیح حضورش در انتخابات با انشتار پشتی در اینستاگرامش نوشت:

همسرم با شال سفید که نماد صلح دوستی است در انتخابات مجلس به عنوان فرزند آذربایجان ثبت نام نمودم امید است که به پشتوانه مردم غیور و جوانان آذربایجان بتوانیم دوباره شکوه آذربایجان را به آن برگردانیم. بسم الله...

اظهارات مهدیزاده در این پست و البته در هنگام ثبت نام محل انتقادات مخالفان و موافقان دولت شد. مخالفان دولت می‌گفتند داماد چطور با دولت فاسد پدر زن که اکنون در آن پست دارد برخورد خواهد کرد؟ آن‌ها همچنین شال سفید را نماد مسیح علینژاد دانسته و نسبت به استفاده از آن نقد داشتند.

موافقان دولت هم تاکید دارند چنین رفتارهایی پایگاه اجتماعی اندک دولت را تهدید می‌کند. آن‌ها هم‌چنین معتقدند روش مهدیزاده برخلاف نهی صریح روحانی درباره استفاده از نسبت فامیلی با او است.

کاربری به نام حامد نیز سخنان مهدیزاده در هنگام ثبت نام را نقد می‌کند و می‌گوید:

بی تجربگی در بخش‌های مختلفی از سخنان ایشون دیده میشه. به این قسمت صحبتهای وی توجه کنین لطفا: " وی در پاسخ به این‌که عملکرد نمایندگان فعلی را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: عملکرد نمایندگان را مردم باید قضاوت کنند." نخوت و خود بزرگ بینی در این صحبت دیده میشه .باید از ایشون پرسید مگر شما جزو مردم نیستین که اظهار نظر در مورد عملکرد مجلس رو بر عهده مردم میگزارین و خودتون سعی میکنین با این تکنیک کهنه از جواب دادن طفره برین؟ آیا شما از سیاره ی دیگه ای اومدین یا فراتر از مردم هستین. مورد دوم تکیه کردن بر قومیت گرایی هستش چیزی که کشور ما سالهاست از اون رنج میبره. این صحبت: "قبل از اینکه داماد شخصیت خاصی باشم، فرزند آذربایجان هستم و افتخار می‌کنم.

برخی نیز به کنایه از دامادهای مختلف که در چند سال اخیر به جایی رسیدند یاد می‌کنند و با اشاره به مهدیزده ابراز خوشحالی می‌کنند که به جای داماد کسی بودن خودِ خودشان هستند.

واکنش رسانه‌های محلی به این اتفاق هم جالب است. کانال تلگرامی «تبریز من»، یکی از کنال‌های محلی تبریز در مخالفت با نامزدی روحانی در انتخابات می‌نویسد:

داماد رییس جمهور چند وقتی است به تبریز رفت و آمد دارد و به گشت و گذار سیاسی یا تفریحی! می‌پردازد. اما آنطور که وی به گشت و گذار می‌پردازد نشان از حضور کامبیز مهدی‌زاده در تبریز با رنگ و بوی انتخاباتی دارد. او در مراسمات مهم ختم حاضر می‌شود، به‌همراه برخی اعضای شورای شهر از بازار تبریز بازدید می‌کند و سری هم به نماز جمعه می‌زند. مهدی‌زاده فعلا با گارد باز سیاسی رفتار می‌کند. نشان به آن نشان که در مراسم ختمِ عموی حجت الاسلام محمدیان رییس سابق نهاد رهبری در دانشگاهها شرکت کرد.

به هر شکل در یک شرایط عادی بعید است داماد حسن روحانی یا پسر محمد باقر نوبخت توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شوند ولی در صورت تایید صلاحیت هم باید پرسید آیا آقایان از وضع دولت و پایگاه را آن اطلاع دارند که این چنین نفسشان از جای گرم بلند می‌شود؟ البته اگر هم خبر نداشته باشند با رایی که نخواهند آورد خبردار می‌شوند و بعد از خود می‌پرسند آیا رای نیاورده آن‌ها ارزش داشت تا دولت و حامیانش این چنین تحت فشار قرار بگیرند؟

اخبار مرتبط

icon news

جزئیات گفتگوی ۴۰ دقیقه‌ای روحانی با پوتین

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهور درباره گفتگوی بین روحانی و پوتین توضیح ...

تماس تلفنی روحانی و پوتین با محوریت برجام

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در یک تماس تلفنی با پوتین از مواضع روسیه در حمایت از بر...

روحانی: کرونا در استان‌های جنوبی روند نزولی دارد / در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویم

حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در آئین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو گفت: کرونا ...

پیام تسلیت رئیس‌جمهور در پی درگذشت پدر شهیدان بردبار

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با انتشار پیامی درگذشت شکرخدا بردبار پدر شهیدان زال، کا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news