اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
16 آذر 1398 16 آذر 1398
17:22 17:22

فاطمه راکعی: آنقدر فشار می‌ آوریم تا آزادی را ببینیم

نماینده ادوار مجلس که برای ثبت نام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حاضر شده بود، از قول بزرگان جریان اصلاحات گفت: آنقدر از کانال‌ های قانونی فشار می آوریم تا این آزادی را ببینیم و اصلاحات محقق شود چون به جز ابزارهای قانونی سلاح دیگر برای مبارزه نداریم.

راکعی: تلاش می‌کنیم اصلاحات محقق شود

به گزارش سلام نو، «فاطمه راکعی» نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت کشور برای حضور در انتخابات مجلس آینده ثبت نام کرد.

وی در پاسخ به علت ثبت نام خود در انتخابات به خبرنگار ایرنا گفت: من پیش از این تصمیمی برای ثبت نام در مجلس نداشتم، اما متاسفانه به خاطر شرایط و وقایعی که طی روزهای اخیر در سطح کشور پیش آمد و با نگرانی عمیق نسبت به شرایط کشور با احساس مسئولیت زنانه و مادرانه در انتخابات حاضر شدم.

وی افزود: این امید را دارم که اگر ما زنان در عرصه حضور داشته باشیم، بتوانیم در جهت کاهش خشونت در بستر جامعه تلاش کنیم. ما می دانیم که فرزندان ما در شرایط موجود از بی عدالتی ها، پاسخگو نبودن نهاد های قانونی، رفتارهای فراقانونی و ادبیات هایی که مسئولین نسنجیده در مورد مردم به کار می گیرند به سطوح آمده اند و جامعه منتظر یک تلنگر است. بنابراین احساس وظیفه شدیدی می کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد: مسئله دیگری که ما به آن معتقدیم این است که اصلاحات یک مسئله مستمر است و باید در هر شرایطی دنبال گرفته شود. این جریان از مشروطیت شروع شده و ما امروز در حال ادامه دادن راه امثال شهید مدرس هستیم. متاسفانه کسانی که به اصلاحات و دموکراسی اعتقاد ندارند یا این که محافظه کار هستند یا رفتارهای خشونت آمیز با مردم دارند، همیشه در صحنه حضور دارند و در نتیجه حامیان اصلاحات هم همیشه باید در عرصه حضور داشته باشد. به قول برخی بزرگان اصلاح طلب ما آنقدر از کانال های قانونی فشار می آوریم تا این که آزادی را ببینیم و اصلاحات محقق شود. ما به جز ابزارهای قانونی سلاح دیگر برای مبارزه نداریم.

راکعی تصریح کرد: به این نتیجه رسیده ایم که در هر شرایطی باید خستگی ناپذیرانه و نستوهانه تلاش کنیمو ما باید در هر شرایطی سعی کنیم با حفظ اصول اصلاح طلبان راه را ادامه دهیم. این که نتیجه این حضور ما چه می شود بستگی به عوامل مختلفی دارد.

وی درباره راهبرد اصلاح طلبان در مجلس آینده اظهار داشت: شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، در کارگروه راهبردی که تشکیل داده است، برنامه های خود را برای مجلس آینده تدوین کرده است و بر این اساس اصلاح طلبان با برنامه برای حضور در مجلس اقدام کرده اند.

نماینده مردم تهران در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی درباره احتمال صدور لیست واحد از سوی اصلاح طلبان گفت: من ناامید نیستم و فکر می کنم که چهره های شاخصی از اصلاح طلبان در عرصه انتخابات خواهیم داشت که اعتماد مردم را دارند و می توانند رای خوبی بیاورند. اما در صورت عدم حضور گسترده چنین چهره هایی به هر علت، حتی اگر در مجلس آینده اقلیت هم باشیم، امیدوارم یک اقلیت قوی را داشته باشیم/ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

راکعی دلیل نیامدن عارف به انتخابات مجلس را اعلام کرد

انصراف عارف از کاندیداتوری انتخابات مجلس با گلایه اصلاح طلبان مواجه شده است. فاطمه را...

فهرست نامزدهای اصلاح‌طلب ها و اصولگرا در انتخابات مجلس یازدهم +جدول

بررسی نامزدهای مختلف شرکت کننده در انتخابات مجلس نشان می دهد که تعداد ثبت‌ نام کنندگا...

قالیباف: آمده ام تا این دولت خسته را مجبور به حرکت کنم!

محمدباقر قالیباف گفت: آمده ام تا به دور از مصلحت اندیشی های شخصی بتوانم با وارد کردن ...

ژست قالیباف برای انتخابات مجلس یازدهم! +عکس

محمدباقر قالیباف با گرفتن شناسنامه رو به عکاسان و با لبخند، خود را به عنوان مهمترین ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news