اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
16 آذر 1398 16 آذر 1398
17:57 17:57

اسرائیل نیروهای حفتر را آموزش می دهد

منابع آگاه مصری و لیبیایی از آموزش نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر توسط افسران امنیتی رژیم صهیونیستی پرده برداشتند.

آموزش نیروهای حفتر توسط افسران رژیم صهیونیستی

به گزارش سلام نو، نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر حمله خود را به طرابلس از فروردین ماه گذشته شروع کردند تا به اصطلاح خود گروه های تروریستی در پایتخت لیبی را سرکوب کنند، با وجود اینکه نیروهای وابسته به حفتر از حمایت عربستان، امارات، مصر و برخی کشورهای فرامنطقه ای برخوردارند، اما نتوانسته اند تاکنون طرابلس را اشغال کنند. این در حالی است که هر از گاهی از آمادگی برای حمله گسترده به این شهر خبر می‌دهند.

منابع آگاه مصری و لیبیایی با بیان اینکه فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به تازگی با مقامات بلندپایه امنیتی رژیم صهیونیستی تماس و دیدارهایی داشته است، گفتند: در جریان این تماس‌ها دوطرف درخصوص همکاری های امنیتی به توافق رسیدند.

مخالفت دولت وفاق لیبی با آتش‌بس پیش از عقب‌نشینی نیروهای حفتر

این منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، به روزنامه قطری العربی الجدید گفتند که افسران امنیتی رژیم صهیونیستی به نیروهای وابسته به خلیفه حفتر جنگ شهری را آموزش خواهند داد. این افسران با هماهنگی مصر طی شهریور و مهرماه گذشته وارد لیبی شده‌اند.

آنان افزود: افسران رژیم صهیونیستی یگان ویژه نیروهای وابسته به حفتر را آموزش می‌دهند تا آنان برای حمله به طرابلس آماده باشند و بتوانند این شهر را از سیطره دولت وفاق ملی ( مورد تائید سازمان ملل ) خارج کنند.

این منابع با اشاره به تغییرات ایجاد شده در عرصه نظامی گفتند: با توجه به شکست حمله گسترده به پایتخت لیبی و تصرف آن، تغییرات راهبردی جدید ایجاب می‌کند که نبرد شهری و جنگ خیابانی بیشتر مورد توجه قرارگیرد.

منابع آگاه مصری و لیبیایی در ارتباط با دیدار حفتر با مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشتند: این اولین باری نیست که حفتر با آنان دیدار می‌کند اما اولین بار است که او در خاک لیبی چنین دیداری را انجام داده است./ تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

اسرائیل در اکسپو۲۰۲۰ دبی غرفه‌دار شد

بنابر اعلام مقامات رژیم صهیونیستی ساخت غرفه اسرائیل در نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» آغاز...

سربازان انگلیسی به لیبی می‌روند

بوریس جانسون اعلام کرد در صورت آتش‌بس در لیبی، سربازان انگلیسی به این کشور فرستاده خو...

پایان غیر منتظره سفر اردوغان به آلمان

طبق اعلام رسانه‌های ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه که برای شرکت در کنفرانس...

نگرانی مکرون از تحرکات ترکیه در لیبی

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: از اعزام شبه نظامیان از سوریه به لیبی به شدت نگر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news