اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
17 آذر 1398 17 آذر 1398
10:25 10:25

در جریان نطق بودجه‌ای روحانی در بهارستان چه خبر بود؟

سخنرانی روحانی در مورد آموزش و پرورش در مجلس با حاشیه هایی همراه شد، احمدی لاشکی با فریادهایی رئیس‌جمهور را مورد انتقاد قرار داد.

صحن نسبتاً آرام پارلمان در جریان نطق بودجه‌ای روحانی

به گزارش سلام نو، جلسه علنی امروز (۱۷ آذر ماه سال ۹۸) مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس‌جمهور به منظور ارائه لایحه بودجه سال ۹۹ کشور برگزار شد. روحانی به همراه علی لاریجانی رئیس مجلس وارد صحن شد. رئیس‌جمهور را وزرایی همچون بیژن نامدار زنگنه، مسعود سلطانی، محمود علوی، محمدباقر نوبخت و محمود واعظی همراهی می‌کردند.

طبق گمانه‌زنی‌ها و صحبت‌های برخی از نمایندگان، گفته می‌شد جلسه امروز تحت تاثیر حوادث اخیر و افزایش قیمت بنزین ملتهب باشد و شاید تعدادی از وکلای ملت بخواهند رئیس‌جمهور را مورد بازخواست قرار دهند اما برخلاف آنچه که گفته شد، صحن مجلس آرام بود؛ تا هنگامی که رئیس‌جمهور تصمیم گرفت طبق آیین‌نامه به دفاع از بودجه سال آینده بپردازد. قبل از آنکه روحانی پشت تریبون قرار بگیرد، نادر قاضی‌پور خطاب به یکی از اعضای هیات رئیسه گفت: آقای روحانی از بنزین چه خبر؟ یکی دیگر از نمایندگان نیز بلند فریاد زد: از اقتصاد چه خبر؟

پس از آنکه رئیس جمهور توضیحاتی را در خصوص لایحه بودجه ارائه کرد و به بخش هزینه‌کرد درآمدهای حاصل از بنزین پرداخت، هادی قوامی گفت: رهبری گفته است درآمد حاصل از بنزین صرف مردم شود.

هنگامی که روحانی در بخش دیگری از سخنان خودش به بودجه آموزش و پرورش پرداخت، احمدی لاشکی به صحبت‌های وی واکنش نشان داد و فریادهایی را زد اما رئیس‌جمهور به سخنرانی‌اش ادامه داد.

پس از آنکه صحبت‌های روحانی پایان یافت رئیس مجلس گفت: از آقای رئیس‌جمهور تشکر می‌کنیم.

روحانی پس از ارائه لایحه بودجه، صحن مجلس را ترک کرد. برخی از نمایندگان پس از ترک صحن از سوی رئیس‌جمهور، خطاب به اعضای هیات رئیسه گفتند که شما به ما اجازه ندادید که انتقادات خودمان را در رابطه با مسائل کشور و حوادث اتفاق افتاده در خصوص افزایش قیمت بنزین بگوییم.

طبق آیین‌نامه، نمایندگان ۱۵ روز فرصت دارند در کمیسیون‌های تخصصی به بررسی بودجه بپردازند سپس آن را به صحن مجلس ارائه کنند.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

کدام مشاغل یک هفته تعطیل می‌شوند؟ + فیلم

حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباره اتخاذ تصمیم های جدیدی صحبت کرد...

افتتاح «فاز اول خط دوم آبرسانی به شیراز» توسط روحانی

  با دستور حسن روحانی فاز اول پروژه خط دوم آبرسانی به شیراز افتتاح شد.

محورهای نشست مجازی روحانی، پوتین و اردوغان

نشست مجازی سران کشورهای ضامن عضو روند آستانه با حضور روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه...

زمان آمدن ظریف به مجلس مشخص شد

بنابر اعلام  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، محمد جواد ظریف یکشنبه آینده در صحن علنی م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news