اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
17 آذر 1398 17 آذر 1398
11:45 11:45

استیضاح سه وزیر در دستور کار مجلس

اسدالله عباسی اعلام کرد استیضاح وزرای نفت، کشور و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار دارد.

استیضاح سه وزیر در دستور کار مجلس است/بودجه ۴ اسفند به صحن می‌آید

به گزارش سلام نو، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزرای نفت، کشور و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار دارد.

اسدالله عباسی سخنگوی هیئت ر ئیسه مجلس امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران درباره استیضاح چند تن از وزرا گفت: هم اکنون استیضاح وزرای نفت، کشور و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار دارد و طی امروز یا فردا این سه وزیر با حضور در کمیسیون های مربوطه باید به نمایندگان پاسخ دهند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط ویژه کشور و اولویت بررسی لایحه بودجه در مجلس، امیدواریم که نمایندگان از توضیحات وزرای مربوطه قانع شوند و استیضاح این وزرا به صحن علنی مجلس نرسد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره لایحه بودجه ۹۹ گفت: لایحه بودجه ابتدا توسط نمایندگان بررسی می شود و آنان پیشنهادات خود را جهت بررسی به کمیسیون تلفیق ارائه می کنند و در نهایت لایحه بودجه در تاریخ چهارم اسفندماه در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به ویژگی های بودجه ۹۹ گفت: حذف تدریجی وابستگی به نفت، همسان سازی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق شاغلین متناسب با نرخ تورم و طرح تحول سلامت از مسائل مهم مندرج در لایحه بودجه ۹۹ است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره بودجه شرکت های دولتی، اظهار داشت: بودجه شرکت های دولتی پیش از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۹ به مجلس ارائه شده بود و در کمیسیون برنامه و بودجه مورد رسیدگی قرار گرفت.

عباسی متذکر شد: در سنوات گذشته گاهی می  دیدیم که برخی بودجه های در نظر گرفته شده  به علت پایدار نبودن منابع بودجه محقق نشده و مصوبات مجلس هم به طور کامل اجرایی نمی شد.

وی بیان کرد: بر این اساس در سال جاری تصمیم گرفته شد که بودجه شرکت های دولتی پیش از لایحه بودجه ۹۹ به مجلس ارائه شود تا منابع آن مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر این بودجه در کمیسیون مربوطه بررسی شده و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای شرکت های دولتی در نظر گرفته شده است.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

روحانی به مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم می‌آید

اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس اعلام کرد حسن روحانی  در مراسم افتتاحیه مجلس یاز...

دلیل تعطیلی مجلس اعلام شد

اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مقرر شده است پس از تعطیل...

تعطیلی مجلس در هفته آینده/ از 14 اردیبهشت جلسات علنی مجلس هفته‌ای سه روز برگزار می‌شود

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه هفته آینده مجلس تعطیل است گفت که ج...

لغو مرخصی‌های استحقاقی بهارستان نشینان

 اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی مرخصی‌های استحقاقی نم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news