اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
17 آذر 1398 17 آذر 1398
13:25 13:25

برنامه انتخاباتی قالیباف چگونه از تلویزیون پخش شد؟

به رغم اینکه اعلام شده بود تصاویر افراد به دلیل اینکه تبلیغات نشود پخش نمی‌شود، اما همان موقع سخنان قالیباف شهردار سابق تهران در دانشگاه علامه پخش شد.

انتقاد نعمتی از از پخش برنامه انتخاباتی از قالیباف در صدا و سیما

به گزارش سلام نو، بهروز نعمتی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز- یکشنبه- مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از بحث های امروز در راس امور بودن مجلس است، پرسش هایی را مطرح و اظهار داشت: آیا مجلس شورای اسلامی در راس امور قرار دارد یا خیر، افرادی که در این خصوص موضوعاتی را مطرح می‌کنند دارای چه انگیزه‌ای هستند، چرا افرادی به دنبال تضعیف مجلس شورای اسلامی بوده و این موضوع را که مجلس نسبت به مجالس گذشته عملکردی ضعیف داشته را طرح می‌کند.

نعمتی گفت: در این دوره مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۰۵ طرح و لایحه را به قانون تبدیل کرده است و در حوزه نظارتی نیز به همین صورت عمل شده است. تعداد کل تذکرات به رییس جمهور تا به امروز۹ هزا و ۴۹۲ فقره سوال از رییس جمهور در یک مرحله و آن هم ۵ سوال، بیش از۳ هزار و ۳۳۶ سوال از وزیران بیش از ۲۱۲ مورد تحقیق و تفحص، ۹۹ مورد درخواست ماده ۲۳۴ و ۳۱ مورد گزارشات نظارتی ارائه شده توسط کمیسیون‌های ویژه و کمیسیون اصل ۹۰، ۳۹ مورد استیضاح نیز در این دوره صورت گرفته است؛ حال با وجود این عملکرد چرا این مجلس را مورد حمله قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: با مرور این موضوعات می‌توان نتیجه گرفت عده‌ای به هر دلیلی که در دوره گذشته نتوانستند اکثریت مجلس را داشته باشند از همان روزهای اول به دنبال تخریب مجلس بودند. با تشکیل گروه‌های هفت نفره، برگزاری جلسات متعدد در مراکز و مساجد هتک حرمت به مجلس شورای اسلامی و نمایندگان توسط برخی روحانیون که مجلس هم نسبت به آن عکس‌العملی نشان نداد که همه و همه از این موضوع نشأت می‌گیرد که عده‌ای شکست خوردند، اما شکست را نپذیرفتند و به دنبال تخریب مجلس شورای اسلامی بودند.

نماینده تهران با بیان اینکه در صداوسیما مباحثی علیه مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود و مباحثی که در اخبار ۲۰:۳۰ اشاره می‌شود بیشتر موضوعاتی است که علیه مجلس بوده است، گفت: شب گذشته یکی از خبرنگاران اعلام کرد تصاویر افراد را به دلیل این‌که به طرفدارای از عده‌ای متهم نشویم منتشر نمی‌کنیم، ولی در همان زمان سخنان شهردار سابق تهران را در دانشگاه علامه که برنامه‌ای ۱۰۰ درصد انتخاباتی بود را نشان دادند.

وی افزود: در سخنرانی برخی گفته می‌شود مجلس را به توپ ببندند. برادر روحانی‌ای که می‌گویی مجلس شورای اسلامی را باید به توپ ببندند آن مجلس، مجلس رضاخانی بود و این مجلس، مجلس جمهوری اسلامی است. با این وجود عملکرد و هدف تخریب‌ها هم مشخص است. این تخریب‌ها از سوی عده‌ای از برادران ما در مجلس هم تایید شده این به معنای خودزنی مجلس است.

نعمتی ادامه داد: آنهایی که می‌گویند این مجلس ضعیف است زمانی که خودشان چندین دوره در مجلس بودند از تضعیف مجلس شورای اسلامی چیزی نگفتند؛ اگر خودشان در مجلس باشند مجلس قوی است ولی وقتی خودشان در مجلس نباشند مجلس ضعیف است.

وی همچنین با اشاره به افزایش و سهمیه بندی نرخ بنزین اظهار کرد: در جلسات علنی و غیرعلنی مخالفت خود  را با این موضوع بیان کرده ام و اکنون نیز می‌گویم این کار نباید انجام می‌شد، اما با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری این موضوع را پذیرفتیم. دادن ۵۰ هزار تومان به افراد جامعه، کار درستی نیست. باید از محل این موضوع مشکل اشتغال را حل کنیم. فارغ از این‌که استانی برخوردار است یا خیر به برای اشتغال هر استان ۱۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص دهیم، به موضوع کشته شدگان و بازداشت شدگان نگاه کنیم، آنها افرادی هستند که بیکار بوده و به دنبال شغل بودند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

رییس مجلس قطر به قالیباف تبریک گفت

رییس مجلس قطر به فرستادن پیامی به رئیس مجلس ایران تبریک گفت.

قالیباف، آیت الله جنتی و آیت الله یزدی در یک قاب

جلسه شورای نگهبان به ریاست آیت الله جنتی صبح امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد با حضور دکتر محم...

راهکارهای قالیباف برای رونق بازار سرمایه

رییس مجلس شورای اسلامی با انتشار توئیتی چهار راهکار را برای رونق بازار سرمایه را ضرور...

دیدار قالیباف با اعضای شورای نگهبان

رئیس مجلس با اعضای شورای نگهبان دیدار و گفتگو کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news