اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 30 دی 1398
17 آذر 1398 17 آذر 1398
21:22 21:22

آیا فسخ یکطرفه استراماچونی قانونی است؟/ قانون فیفا فقط برای بازیکنان است!

یک کارشناس حقوق ورزشی گفت که لغو یکطرفه قرارداد در قانون فیفا برای بازیکنانی است که دو ماه حقوق دریافت نکرده اند و مربوط به مربیان نمی شود مگر اینکه طی یک توافق با باشگاه این اقدام انجام شده باشد.

به گزارش سلام نو، خبری عجیب حدودا یک ساعت پیش در فضای رسانه ای پیچید و ولوله ای در میان هواداران استقلال به پا کرد. سرمربی ایتالیایی آبی ها به صورت یک طرفه اقدام به فسخ قرارداد خود کرده تا دیگر در ایران مربیگری نکند. اتفاقی که قطعا دلایل مالی آن غیرقابل انکار است.

در این شرایط یکی از مهمترین سوالات به قانونی و یا غیرقانونی بودن اقدام فسخ قرارداد یک طرفه از سوی یکی از طرفین است و به همین دلیل با امیرارسلان اسکندری، کارشناس حقوقی ورزشی تماس گرفتیم تا از چند و چون ماجرا مطلع شویم. اسکندری در ابتدا گفت: ما در حال حاضر نه از قرارداد اطلاعی داریم و نه از نحوه پرداخت های مالی چیزی می دانیم بنابراین نمی توانیم به طور دقیق در این باره نظر بدهیم و تنها می شود به صورت عمومی در این باره صحبت کرد.

او درباره رای فیفا مبنی بر این که اگر هر مربی دو ماه از باشگاه خود دریافتی نداشته باشد می تواند به صورت یک طرفه قرارداد خود را فسخ کند گفت: این موضوعی که گفته می شود مربوط به مربی نمی شود و در قوانین فیفا آمده است که اگر بازیکنی دو ماه از باشگاه خود دریافتی نداشته باشد می تواند به صورت یک طرفه قرارداد خود را فسخ کند.

اسکندری در ادامه گفت: البته اینجا می توان یک استثنا برای قرارداد شخص استراماچونی و یا هر مربی دیگری قائل شد و آن هم اینکه ممکن خود مربی در قرارداد خود با تیم مورد نظر آورده باشد که در صورت دو ماه حقوق دریافت نکردن می تواند به صورت یک طرفه قرارداد خود را فسخ کند.

او حرف های خود را این گونه ادامه داد: بنابراین به احتمال بالا استراماچونی این بند را در قرارداد خود گنجانده است چرا که در نامه خود از ترکیب لغوی just cause استفاده کرده و این ترکیب به معنای دلیل موجه است. او در نامه خود تاکید کرده که فسخ یک طرفه قرارداد توسط وی با دلیلی کاملا موجه اتفاق افتاده و او بدون دلیل دست به این کار زده است.

اسکندری در پایان این طور به حرف های خود پایان داد: این را هم باید گفت که در صورت افتادن این اتفاق، مربی مورد نظر باید در ابتدا با نامه ای مدیریت باشگاه را از تصمیم خود مطلع کند و به نوعی هشدار نهایی را داده باشد سپس دست به این کار بزند که نمی دانیم در استراماچونی این اتفاق افتاده یا خیر. شاید او پیش از این مدیریت باشگاه را مطلع کرده باشد که در این صورت می توان گفت آبی ها از این موضوع اطلاع کافی داشته اند و اگر این اتفاق نیفتاده باشد هم باید گفت مربی ایتالیایی حرفه ای رفتار نکرده و در صورتی که می توانست باشگاه را از این کار خود مطلع کند این کار را نکرده و به صورت غافلگیرانه اقدام به فسخ قرارداد خود کرده است./ ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

AFC استقلال و شهر خودرو را از برنامه بازی‌ها حذف کرد!

در اقدامی عجیب  صبح امروز سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه بازی‌های استقلال و شهر خ...

پاسخ قاطع چهار باشگاه ایرانی به تصمیم عجیب AFC!

شهر خودرو، استقلال، پرسپولیس و سپاهان چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا که از م...

ذوب آهن از مطهری شکایت کرد!

جمشیدی سخنگوی باشگاه ذوب آهن اعلام کرد به خاطر حضور ارسلان مطهری در استقلال از وی شکا...

مهمان ویژه تمرین استقلال که بود؟

پدر کودکی که اخیرا به خاطر سهل انگاری مسئولان در آزادی از دنیا رفت امروز میهمان تمرین...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news