اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 فروردین 1399
18 آذر 1398 18 آذر 1398
08:50 08:50

زیباکلام: عارف در حال آماده شدن برای انتخابات ریاست جمهوری است!

صادق زیباکلام بیان کرد آقای عارف خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ آماده می‌کنند و چون ایشان در راس  فراکسیون امید و شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان قرار دارد، می‌خواهند وجهه خود را برای انتخابات بعدی که مهم‌تر است حفظ کنند.

زیباکلام: جلیلی و عارف برای انتخابات ۱۴۰۰ آماده می‌شوند/عباس عبدی:اصولگرایان یک لیست بدهند برای اصلاح‌طلبان بهتر است

به گزارش سلام نو، صادق زیباکلام گفت: فکر می‌کنم هم آقای جلیلی و هم آقای عارف خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ آماده می‌کنند.

صادق زیباکلام با باین اینکه من فکر می‌کنم هم آقای جلیلی و هم آقای عارف خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ آماده می‌کنند، گفت:اینکه محمدرضا عارف در راس  فراکسیون امید و شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان قرار دارد، شاید بخواهند وجهه خود را برای انتخابات بعدی که مهم‌تر است حفظ کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه افزود: آقای عارف شاید به دلیل دیگری نیز نگران وجهه خود باشد. شاید این نگرانی به حق باشد زیرا وقتی ایشان با آن رای سنگین ۱.۵میلیونی از تهران وارد مجلس شد، بسیار زشت خواهد بود که در این دوره از تهران حتی ۱۰۰هزار رای هم نیاورند و به‌نظر تصمیم درستی گرفتند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران همچنین به حضور سعید جلیلی در آینده سیاسی ایران اشاره کرد و گفت: تحرکات آقای جلیلی نیز از اول با آن بحث دولت در سایه و فعالیت‌های تبلیغی نشان‌گر این بود که دورخیز وی برای موقعیتی بیش از کرسی‌های مجلس بوده است.

عباس عبدی: اصولگراها یک لیست بدهند برای اصلاح‌طلبان بهتر است

عباس عبدی نیز گفت: رقابت اصلی اصلاح طلبان با اصولگراها نیست. بیشتر مردم بین این دو جناح ضعیف شده در منگنه انتخاب شده نیستند که طرف این جناح بروند یا طرف آن جناح. این رقابت مثل رقابت استقلال و پرسپولیس است که اگر تیمشان ببازد هم دنبال تیم مقابل نمی‌روند. حتی اگر طرفداران اصلی آنان ریزش هم بکنند چندان به سمت جناح مقابل نمی روند. یک بخش خاکستری وجود دارد که امکان دارد به هر دو جناح رأی دهند.

وی تاکید کرد: در مجموع رقیب اصلاح طلبان، اصولگراها نیستند. رقیب اصلاح طلبان، مردم هستند که فعلا اصلاح طلبان باید ماموریت ناشدنی جذب مردم را کلید بزنند که اگر موفق نشدند طبعا در نقطه مقابل اصولگراها یک رأیی می آورند و به مجلس راه پیدا می کنند، در واقع خیلی اتفاق خاصی برای اصولگراها نمی افتد.

این تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب افزود: اینکه اصولگراها یک لیست داشته باشند یا ۱۰ لیست خیلی ربطی به اصلاح طلبان ندارد. معمولا اگر اصولگراها یک لیست داشته باشند شاید برای اصلاح طلبان بهتر هم باشد چون یک رقابتی بین دو جناح شکل می گیرد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

کرباسچی دلیل شرکت نکردن عارف را اعلام کرد/ اصلاح طلبان برای مجلس ائتلاف می‌کنند؟

کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی بابیان اینکه اصولگرایان نمی‌توانند ادعای نجات اق...

ایراد حقوقی صادق زیباکلام به قانون اساسی

استاد علوم سیاسی بزرگترین ایراد قانون اساسی را نوشته نشدن آن توسط حقوقدانان دانست و ت...

از قالیباف تکراری تا ستاری و دهقان؛ ردای دولت سیزدهم بر تن کیست؟

یک سال و چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری 1400 مانده است و پیش ازآن یک انتخابات مهم م...

کلید حصر دست کیست؟

پوسته حصر هنوز پس از چند ماه به قوت خودش باقی مانده و گویا قرار نیست این پوسته از بین...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news