اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 30 دی 1398
18 آذر 1398 18 آذر 1398
14:05 14:05

هر لیتر بنزین برای دولت چقدر آب می خورد؟

همایون صالحی، رئیس هیئت مدیره کانون جایگاه داران گفت: قیمت تمام شده هر لیتر بنزین برای کشور ۴ تا ۵ هزارتومان است و بنزین در کشور ما خیلی ارزان نیست.

قیمت تمام شده هر لیتر بنزین برای کشور ۴ تا ۵ هزارتومان است

به گزارش سلام نو، رئیس هیئت مدیره کانون جایگاه داران گفت: قیمت تمام شده هر لیتر بنزین برای دولت ۴ تا ۵ هزار تومان است اما اینکه گفته می شود بنزین در کشور ما خیلی ارزان است یک تحلیل اشتباه است، بلکه قیمت بنزین باید نسبت به سبد درآمدی مردم سنجیده شود.

رئیس هیئت مدیره کانون جایگاه داران گفت: طبق اطلاعیه شماره ۸ شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مصرف سوخت از ۹۶ تا ۹۸ میلیون لیتر در هشت ماهه اول امسال به ۷۵ میلیون لیتر پس از اجرای طرح سهمیه بندی رسیده و طبق اطلاعات میدانی به دست آمده از استانها، بیش از ۳۰ درصد در مصرف بنزین معمولی کاهش داشتیم.

همایون صالحی درخصوص مصرف بنزین سوپر گفت: حدود دو سال است که بنزین سوپر به دلیل تحریم ها کمتر عرضه شده و بیشتر صادر می شود و البته بنزین سوپر در تهران به دلیل مسائل سیاسی به مقدار بیشتری عرضه می شود.

بنزین

وی گفت: طبق آخرین آمارها، مصرف بنزین سوپر از یک میلیون لیتر مصرفی به حدود ۴۰۰ هزار لیتر رسیده است.

رئیس هیئت مدیره کانون جایگاه داران با بیان اینکه مصرف بنزین سوپر به شدت پایین آمده گفت: با ماندن بنزین سوپر در مخزن، فضای خالی مخازن در زیر زمین بیشتر شده و با تغییر حجم، تبخیر افزایش پیدا می کند و جایگاه داران هم ضرر خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه تغییر قیمت، میزان مصرف را فقط در یک بازه کوتاه مدت کاهش می دهد بیان کرد: روش منطقی و عقلانی برای کاهش مصرف سوخت توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت های مربوطه است./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

چگونه بنزین بزنیم تا مقدار اضافه از کارت سوخت کسر نشود؟

در مطلب زیر نحوه صحیح سوختگیری با کارت سوخت شخصی بیان شده است.

خبر خوش بنزینی

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سهمیه بنزین بهمن‌ماه امشب واریز...

توضیح مهم ستاد معیشتی درباره یارانه بنزین

حسین میرزایی سخنگوی ستاد کمک معیشتی خانوار گفت: حتما حساب‌های تجاری را از حساب شخصی ج...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news