اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
18 آذر 1398 18 آذر 1398
15:12 15:12

"دارو" چقدر از دولت یارانه گرفت؟

در لایحه بودجه سال آینده دولت ۵۴۵ میلیارد تومان به عنوان یارانه دارو وشیر خشک در نظر گرفته است د رحالی که قرار بود این مبلغ نسبت به سال قبل 9 درصد افزایش یابد.

ارز دارو

لایحه بودجه ۹۹ روز گذشته تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و طبق متن منتشر شده از این لایحه، ۵۴۵ میلیارد تومان به عنوان یارانه دارو و خشک برای سال ۹۹ پیشنهاد شده است.

به گزارش سلام نو، در حالی یارانه ۵۴۵ میلیارد تومانی برای دارو و شیرخشک در سال آینده پیشنهاد شده‌ که این رقم در سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه سالانه بوده است. بنا به اعلام سازمان غذا و دارو، یارانه دارو شیرخشک در سال ۹۹ حدود ۹ درصد افزایش خواهد داشت.

همچنین ارز در نظر گرفته شده برای دارو همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی است. این درحالیست که صاحبان صنایع دارویی خواستار آزاد شدن ارز دارو بودند.

این در شرایطی است که بنا بر اعلام وزیر بهداشت، در حال حاضر ۹۷ درصد از داروهای مورد نیازمان را در داخل کشور تولید می‌کنیم و حدود ۳ درصد آن وارداتی است.

همچنین به اذعان وزیر بهداشت، در سال ۱۳۹۷، ۹۷ درصد داروی تولید داخل، ۵۵۰ میلیون دلار و سه درصد داروهای وارداتی نیز بیش از ۱.۳ میلیارد دلار ارزبری داشته‌اند.

بنا بر اعلام دکتر شانه‌ساز – رییس سازمان غذا و دارو نیز در حال حاضر حدود ۱۳۰۰۰ داروخانه در کشور وجود دارند که ۱۲۰۰۰ مورد از آن‌ها، داروخانه‌های خصوصی هستند که در همه مناطق اعم از برخوردار و محروم ارائه خدمت می‌کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی پزشکی کشور در چه وضعیتی است؟

دکتر محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو گت: وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی ...

وضعیت دارورسانی به مردم مناطق سیل‌زده

دکتر غلامحسین مهرعلیان، مدیرکل امور داروی سازمان غذا و دارو گفت: هیچ مشکل و کمبودی در...

وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات پزشکی کشور

دکتر محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو گفت: وضعیت ذخایر دارویی وتجهیزاتی ایران...

سند دروغ آمریکا در تحریم دارو و تجهیزات پزشکی ایران منتشر شد+عکس

دکتر کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، با انمتشار عکس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news