اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
18 آذر 1398 18 آذر 1398
15:02 15:02

انسولین‌های قلمی به اندازه کافی داریم

دکتر غلامحسین مهرعلیان، مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: نگرانی از بابت تامین انسولین قلمی نداریم و از همه انواع آن به اندازه کافی در کشور موجود است.

انسولین

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع مجدد انسولین‌های قلمی در بازار تا رفع کامل کمبودها طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش سلام نو، دکتر غلامحسین مهرعلیان با اشاره به دریافت گزارش‌هایی مبنی بر کمبود دو نوع انسولین قلمی در برخی از استان‌های کشور، گفت: طی هفته جاری این دو انسولین در کنار سایر انسولین‌های موجود در بازار با تعداد بیشتری نسبت به هفته‌ها و ماه‌های گذشته در سراسر کشور توزیع می‌شود.

وی افزود: به‌ منظور توزیع مناسب و سهولت دسترسی بیماران به انسولین موردنیاز خود، این دارو با توجه به شرایط استان‌ها، بار بیماری‌ها، جمعیت و تعداد بیماران دیابتی با هماهنگی مناسب سازمان‌های بیمه‌گر که اطلاعات و جامعه آماری کاملی از بیماران دارند، توزیع می‌شود.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به تهیه جدول توزیعی مناسب با کمک کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه، عنوان کرد: بر اساس گزارش کمبود انسولین در چند استان نیز، با بررسی تمامی جوانب امر، سازوکاری دیده شد تا دسترسی بیماران به انسولین‌های قلمی تسهیل شود.

وی خاطرنشان کرد: ان‌شاءلله طی یکی دو روز آینده انسولین‌های قلمی با تعداد بیشتری نسبت به هفته‌های گذشته در سراسر کشور و توسط دانشگاه علوم پزشکی به داروخانه‌های منتخب بخش دولتی و خصوصی توزیع می‌شود تا بیماران عزیزمان بتوانند به‌راحتی داروی خود را تهیه کنند.

به گفته دکتر مهرعلیان، انسولین‌های قلمی از همه انواع آن به‌اندازه کافی در کشور موجود است و تأمین‌کننده‌ها نیز حجم مناسبی از این دارو را برای ماه‌های آینده در انبارها و گمرک موجود دارند و هیچ نگرانی برای تأمین آن وجود ندارد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌های اخیر سازمان غذا و دارو انسولین‌های قلمی در داروخانه‌های منتخب سراسر کشور توزیع و  نظارت بیشتری بر نحوه توزیع و عرضه این داروها توسط اداره کل دارو و سازمان‌های بیمه گر صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه تعداد بیمارانی که انسولین خود را با نسخ آزاد تهیه می‌کنند به کمتر از پنج درصد می‌رسد، گفت: بیمارانی که با نسخ آزاد این دارو را تهیه می‌کنند باید نسخ خود را به تائید معاونت غذا و دارو استان محل زندگی خود برسانند تا اطلاعات آن‌ها در  بانک اطلاعاتی ثبت شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی پزشکی کشور در چه وضعیتی است؟

دکتر محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو گت: وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی ...

وضعیت دارورسانی به مردم مناطق سیل‌زده

دکتر غلامحسین مهرعلیان، مدیرکل امور داروی سازمان غذا و دارو گفت: هیچ مشکل و کمبودی در...

وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات پزشکی کشور

دکتر محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو گفت: وضعیت ذخایر دارویی وتجهیزاتی ایران...

آخرین خبر از مقصران کیک های آلوده

محمدحسین عزیزی، مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی وزارت بهداشت گفت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news