اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
18 آذر 1398 18 آذر 1398
15:10 15:10

تلاش ترکیه برای اسکان یک میلیون نفر در تل ابیض و رأس العین

رجب طیب اردوغان اعلام کرد برای اسکان دادن یک میلیون نفر در شهرهای تل ابیض و رأس العین در شمال سوریه تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

اردوغان

به گزارش سلام نو، رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد، این کشور فعالیت خود را برای اسکان دادن یک میلیون نفر در شهرهای تل ابیض و رأس العین در شمال سوریه آغاز کرده است.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی در مقابل وزرای امور اجتماعی سازمان همکاری اسلامی گفت: ما فعالیت خود را برای اسکان یک میلیون نفر در شهرهای تل ابیض و رأس العین سوریه آغاز کرده‌ایم و از ایجاد مناطق مسکونی جدید در شمال سوریه حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: هیچ طرفی نمی‌تواند بار سنگین آوارگان سوری در ترکیه و آوارگان در نزدیکی مرزهای ترکیه را که تعدادشان به ۹ میلیون تن می‌رسد، تحمل کند. اتحادیه اروپا تنها سه میلیارد یورو به آواگان سوری کمک کرده درحالی که ما بیش از ۴۰ میلیارد دلار هزینه کرده‌ایم.

اردوغان گفت: جهان اسلام که یک چهارم ساکنان جهان را در خود جای داده به اندازه توانایی‌ها و امکاناتش تأثیر و نفوذ ندارد. اوضاع در قدس و فلسطین روز به روز بدتر می شود و جهان اسلام دارد توانایی‌ها و امکاناتش را هدر می‌دهد. ما برخی مواقع احساس می‌کنیم در اعتراض به ظلم علیه فلسطین و قدس تنها هستیم.

وی خطاب به امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه گفت: اگر می‌توانی تظاهرات جلیقه‌زردها را متوقف کن. از آه مظلوم بترس چراکه گریبانت را می‌گیرد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ورود کاروان نظامی آمریکا از عراق به سوریه

طبق اعلام تلویزیون سوریه، ۲۰ کامیون نظامی آمریکایی از مرزهای عراق به خاک سوریه وارد ش...

اردوغان: ترکیه به هیچ عنوان اجازه نقض حقوق خود را نمی‌دهد!

رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد رویکردی که یک قطره نفت را با ارزش‌تر از یک قطره خون انسان ...

افزایش حملات توپخانه‌ای و هوایی ترکیه

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد عملیات نظامی علیه کردها در شمال سوریه را ...

اردوغان: اجازه نمی‌دهیم تهدیدی علیه کشورمان در سوریه وجود داشته باشد

رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد: هرگز اجازه اجرای معامله قرن را نمی‌دهیم.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news