اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
18 آذر 1398 18 آذر 1398
17:23 17:23

پشتیبانی مایکروسافت از برنامه‌های موبایلی آفیس پایان یافت

قرار است از نوزدهم آذر شرکت مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل پایان دهد و اکنون به طور رسمی اعلام کرده است که برنامه‌های آفیس روی گوشی‌های دارای این سیستم عامل نیز از تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ شامل این عدم پشتیبانی خواهند شد.

لومیا

به گزارش سلام نو و به نقل از انگجت، نقطه پایان برای ویندوز ۱۰ موبایل نزدیک است. مایکروسافت چند ماه پیش اعلام کرده بود که پشتیبانی فنی از سیستم عامل ویندوز موبایل را در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ متوقف خواهد کرد. اما اکنون از تاریخ رسمی پایان عمر برنامه‌های آفیس روی گوشی‌های ویندوز ۱۰ پرده برداری کرده است.

مایکروسافت می‌گوید از تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ دیگر مجموعه نرم افزارهای بسیار دوست داشتنی آفیس شامل برنامه‌های کاربردی Word ،Excel ،PowerPoint و OneNote هیچ‌گونه بروزرسانی امنیتی و پشتیبانی فنی عمومی را دریافت نخواهند کرد.

مایکروسافت تأکید کرد که این برنامه‌ها همچنان بر روی گوشی‌ها کار خواهند کرد، اما کاربران قادر نخواهند بود تا آنها را روی دستگاه‌های جدید نصب کنند.

"بیل دال" مدیر ارشد بازاریابی برنامه‌های آفیس گفت: ما به دلیل عدم به روزرسانی امنیتی اکیداً توصیه می‌کنیم کاربران در صورت تمایل به استفاده از "آفیس"(Office) بر روی تلفن خود، به سراغ جدیدترین نسخه برنامه‌های آفیس در سیستم عامل‌های iOS یا اندروید بروند.

این اعلام از سوی مایکروسافت چندان تعجب آور نیست، چرا که ویندوز ۱۰ موبایل یک شکست تجاری بود و سال‌ها از معرفی آخرین گوشی هوشمند مایکروسافت موسوم به "لومیا"(Lumia) می‌گذرد. بنابراین پلت‌فرم این گوشی هم به آرامی بازنشسته می‌شود و این بازنشستگی به ناچار برنامه‌های مایکروسافت را نیز شامل می‌شود.

اگر شما هنوز یکی از کاربران علاقه‌مند به گوشی لومیا هستید، هنوز یک سال یا بیشتر برای استفاده از برنامه‌های آفیس فرصت دارید.

کارشناسان آماده هستند تا در آینده شاهد موبایل‌های دارای صفحه نمایش دوگانه و اندرویدی مایکروسافت باشند.

اخبار مرتبط

icon news

اتمام پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل

فردا روزی است که  پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل به صورت رسمی پایان خواهد یافت. این امر...

لوگوی جدید "اینترنت اکسپلورر"+عکس

شرکت مایکروسافت قصد دارد با تغییر لوگوی اینترنت اکسپلور خاطرات بد این مرورگر کند را پ...

منتظر کلید جدید آفیس روی کیبوردها مایکروسافت باشید

مایکروسافت در حال بررسی امکان قرار دادن یک کلید اختصاصی برای نرم‌افزار آفیس روی کیبور...

اختلاف معنادار مایکروسافت با رقبا

 100 میلیارد دلار عددی است که برای فاصله مایکروسافت با نزدیک ترین رقیبش برآورد شده اس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news