اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
19 آذر 1398 19 آذر 1398
19:35 19:35

اتهامات ترامپ اعلام شد

دموکرات‌ های آمریکا روز سه‌ شنبه نوزدهم آذرماه دو اتهام رسمی علیه دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور برای استیضاح را اعلام کردند.

دموکرات‌ها رسما دو مورد اتهامی علیه ترامپ را اعلام کردند

به گزارش سلام نو به نقل از خبرگزاری رویترز از واشنگتن، ‌ این دو اتهام عبارت از سوء استفاده ترامپ از قدرت و کارشکنی در تحقیقات کنگره است، تا وی را به سومین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا تبدیل کند که در معرض استیضاح قرار می گیرد.

قرار است مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده در مورد این اتهام ها یا موارد استیضاح رای گیری کند.

این مجلس که در کنترل دموکرات هاست، ‌ تا حدود زیادی مصمم است به استیضاح رئیس جمهوری رای دهد و مقدمه محاکمه ای نمایشی در سنا را که در اختیار جمهوریخواهان است، ‌فراهم کند.

«جرالد ندلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان به خبرنگاران گفت که ترامپ قانون اساسی آمریکا و امنیت ملی را به خطر انداخته و صحت انتخابات ۲۰۲۰ را تضعیف کرده است. وی افزود: هیچ کس، حتی رئیس جمهوری، فراتر از قانون نیست. ۹۱۰۹

دموکرات ها در روند تحقیقات در مورد استیضاح ترامپ، به سرعت پیش رفته اند. این تحقیقات ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) در پی متهم شدن ترامپ به اعمال فشار بر اوکراین برای تحقیق در مورد جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و پسرش، ‌ آغاز شد.

دموکرات های آمریکا، ترامپ را متهم می کنند با جلوگیری از اعطای کمک به اوکراین، از قدرت سوء استفاده کرده است.

روند تحقیقات استیضاح ترامپ پس از رسانه‌ای شدن مکالمه او با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین آغاز شد. متن این مکالمه که منتشر شد، ‌ در پنج صفحه مربوط به مکالمه ۲۵ جولای (سوم مردادماه) بود. پیامدهای این افشاگری سبب شد تا پنجم مهرماه، ۲۱۹ نماینده مجلس نمایندگان از مجموع ۴۳۵ نفر، آغاز فرآیند استیضاح ترامپ را خواستار شوند.
براساس متن این گفت‌وگوی تلفنی، ترامپ از زلنسکی خواسته بود تحقیقاتی درباره هانتر بایدن پسر جو بایدن که زمانی عضو هیات مدیره شرکت گاز « بوریسما » در اوکراین بود.

کمیته‌های سه گانه مجلس نمایندگان از جمله کمیته خارجی و اطلاعات، نتیجه تحقیقات استیضاح ترامپ بر سر موضوع اوکراین‌گیت را پس از استماع ۱۲ شاهد، سرانجام به کمیته قضایی ارائه کردند.

مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ دعوت کرده بود در نشست‌های تحقیقات استیضاح و شهادت‌دهی شرکت و در صورت وجود شاهدان یا مدارکی دیگر، آن‌ها را به این مجلس معرفی کند؛ اما « پت سیپولون » مشاور ترامپ در نامه‌ای به رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان، ضمن محکوم کردن تحقیقات استیضاح، خواستار توقف این فرایند شد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

پمپئو: دادگاه استیضاح ترامپ را دنبال نکرده ام

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد: حاضرم در دادگاه استیضاح ترامپ شهادت دهم اما تاکنون فرایند...

دفتر صالح درباره محتوای دیدار با ترامپ بیانیه داد

دفتر ریاست جمهوری عراق درباره محتوای دیدار «برهم صالح» با همتای آمریکایی خود بیانیه ص...

اولین دعوی محکمه استیضاح ترامپ ارائه شد

جلسه دوم دادگاه استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا آغاز به کار کرد.

موضع برجامی مکرون همسو با ترامپ شد!

رئیس جمهور فرانسه در اظهاراتی همسو با رئیس جمهوری آمریکا، آغاز مذاکرات جدید با ایران ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news