اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
19 آذر 1398 19 آذر 1398
22:09 22:09

ظریف: بیگانگان در مذاکرات صلح افغانستان دخالت نکنند

وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه یک تلویزیون افغانستان گفت: مداخله بیگانگان در گفت و گوهای صلح افغانستان برای تهران قابل قبول نیست.  

ظریف: مداخله بیگانگان در گفت‌وگوهای صلح افغانستان قابل قبول نیست

به گزارش سلام نو، ظریف افزود: صلح میان افغان‌ها است و دولت افغانستان باید مدیریت آن را در اختیار داشته باشد و طالبان نیز باید بخشی از این روند باشد.
تارنمای شبکه یک تلویزیون افغانستان نوشت: سخنان ظریف واکنشی بر تلاش‌های اخیر زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان است.
براساس این گزارش "طاهر قادری" سرپرست سفارت افغانستان در دهلی گفت: صلح تنها راه حل برای طالبان است و این گروه باید بدون قید و شرط به روند صلح افغانستان با دولت ملحق شود و از طریق روند سیاسی و دموکراتیک نظیر انتخابات، وارد حکومت‌داری در افغانستان شود.
این رسانه افغانستان ادامه داد:  "سید اکبر آغا" عضو پیشین گروه طالبان امروز سه شنبه در همایشی در هرات، از آغاز مجدد گفت و گوهای صلح میان امریکا و طالبان در قطر حمایت کرده و خواهان برجسته شدن نقش ملت در روند گفت و گوهای صلح و آتش‌بس دائمی شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه عصر امروز در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: تلویزیون معلوم الحال ایران اینترنشنال مدعی مصاحبه اختصاصی با وزیر امور خارجه ایران است که این مصاحبه را به شدت تکذیب و پیگیری می‌کنیم.

سید عباس موسوی در این توییت افزود: دیروز در حاشیه نشست ویژه افغانستان در استانبول خبرنگار جوانی با نشان دادن کارت خبرنگاری خود برای تلویزیون یک افغانستان گفت وگوی کوتاهی با ظریف انجام داد.

وی تاکید کرد: الان تلویزیون معلوم الحال ایران اینترنشنال مدعی مصاحبه اختصاصی با وزیر امور خارجه ایران است که به شدت این ادعا را تکذیب و پیگیری می‌کنیم./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ظریف با وزیر خارجه عمان دیدار کرد

وزیر خارجه کشورمان با همتای عمانی خود در مسقط دیدار کرد.

ظریف برای مذاکره با عربستان اعلام آمادگی کرد

وزیر خارجه کشورمان گفت: ما برای مذاکره با عربستان سعودی و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس...

ظریف و وزیر خارجه کانادا در عمان دیدار کردند

وزیر امور خارجه کشورمان و همتای کانادایی وی در پایتخت عمان با یکدیگر دیدار و گفتگو کر...

ایران آماده تحویل پیکر شهروندان اوکراینی است

وزیر  خارجه از آمادگی ایران برای انتقال اجساد شهروندان اوکراینی و نیز مشارکت دادن متخ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news