اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
20 آذر 1398 20 آذر 1398
09:50 09:50

تمایل ترامپ به تعامل با روسیه

رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی بیان کرد نشست بسیار خوبی با لاوروف داشته و بسیاری از موضوعات از جمله ایران را بررسی کرده‌اند.

نشست خوبی با لاوروف داشتم/ امیدوارم گفت‌وگوها ادامه یابد

به گزارش سلام نو، رئیس‌جمهوری آمریکا با تقدیر از نشست روز گذشته- سه شنبه- با وزیر امور خارجه روسیه، ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگو با مسکو ادامه یابد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی همراه با انتشار تصویری از خود به همراه «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه در کاخ سفید نوشت: «نشست بسیار خوبی با لاوروف داشتیم. بسیاری از  موضوعات از جمله تجارت، ایران، کره‌شمالی، معاهده موشکی، کنترل سلاح هسته­‌ای و دخالت در انتخابات را بررسی کردیم».

ترامپ در ادامه نوشت: «امیدوارم که گفت‌وگوهایمان در آینده نزدیک ادامه یابد».

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌­ای جزئیات بیشتری درباره نشت ترامپ و لاوروف منتشر و اعلام کرد: «رئیس‌جمهور از ادامه ارتباط با روسیه برای بررسی و حل مسائل مشترک از جمله نحوه اتخاذ اقدام‌های مثبت درباره شهروندان بازداشت شده استقبال کرد. وجود رابطه بهتر با روسیه فرصت افزایش تجارت بین دو کشور را فراهم می‌­کند».

بر اساس این بیانیه، ترامپ نسبت به هر نوع دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هشدار داده و مسکو را به حل اختلاف با اوکراین تشویق کرده است.

ترامپ بر حمایت خود از کاهش سلاح در مقیاس جهانی کارآمد که نه تنها شامل روسیه بلکه چین نیز می­‌شود، تأکید و مسکو را به حمایت از تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از گسترش سلاح هسته‌­ای ایران و تضمین خلع سلاح هسته­‌ای کره‌شمالی تشویق کرده است.

در این بیانیه تأکید شده است که ترامپ به همراه لاوروف موضوع روابط با چین  را نیز مورد برسی قرار داده و بر نیاز به تجارت برابر و متقابل با چین تأکید کرده است.

لاوروف نیز در کنفرانس مطبوعاتی پس از پایان دیدارش با ترامپ گفت که رئیس‌جمهوری آمریکا اهمیت روابط خوب بین مسکو و واشنگتن را درک می­‌کند./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

دیدار خطرناک برهم صالح با ترامپ انجام شد!

برهم صالح رئیس‌جمهور عراق بی توجه به تهدیدها امروز -چهارشنبه- در حاشیه اجلاس داووس با...

برهم صالح با ترامپ دیدار کند اخراج می‌شود!

 حزب‌الله عراق برهم صالح را تهدید کرده اگر با دونالد ترامپ در مجمع جهانی اقتصاد در دا...

ترامپ لحظات ترور سردار سلیمانی را گزارش کرد

شبکه سی ان ان اعلام کرد که ترامپ لحظات ترور سردار سلیمانی را برای جمهوریخواهان گزارش ...

توصیف عجیب ترامپ از خودش؛ حرامزاده!

 «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی، خود را حرامزاده توصیف کرد و این اظها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news