اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
20 آذر 1398 20 آذر 1398
14:00 14:00

آغاز اسکان یک میلیون پناهجوی سوری در تل‌ابیض و راس‌العین بسیار خطرناک است

فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک در توییتی اعلام کرد هدف اردوغان از اسکان یک میلیون پناهجوی سوری در تل‌ابیض و راس‌العین، اقدام اسکان افراد غیربومی در این شهرهاست.

فرمانده قسد: اظهارات اردوغان "بسیار خطرناک" است

به گزارش سلام نو، فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک اظهارات رییس جمهور ترکیه درباره آغاز اسکان یک میلیون پناهجوی سوری در تل‌ابیض و راس‌العین را مساله‌ای بسیار خطرناک دانست.

به نوشته روزنامه الیوم السابع چاپ مصر، مظلوم عبدی، فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به اینکه اظهارات رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه درباره آغاز اسکان یک میلیون پناهجوی سوری در تل‌ابیض و راس‌العین مساله‌ای "بسیار خطرناک" است، تاکید کرد: هدف از این اقدام اسکان افراد غیربومی در این شهرهاست.

اردوغان پیش‌تر اعلام کرده بود که دنبال اسکان یک میلیون پناهجوی سوری در منطقه‌ای است که از اکتبر گذشته عملیات نظامی در آنجا آغاز شده است.

رئیس جمهور ترکیه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی تی.آر.تی ترکیه اعلام کرده بود: آنکارا در صورتی که همپیمانانش از آن حمایت نکنند، هزینه طرح اسکان پناهجویان سوری را خود برعهده خواهد گرفت.

همچنین مظلوم عبدی با انتشار توییتی روسیه و آمریکا را مسئول تلاش برای ممانعت از ایجاد تغییرات جمعیتی در مناطق اشغال شده دانست و این دو کشور را به پایبندی به تعهدات‌شان و ایجاد راهکاری جهت بازگشت ساکنان اصلی به این مناطق دعوت کرد.

از سوی دیگر، هنری برنارد لوی، فیلسوف و نویسنده فرانسوی ملقب به "طراح بهار عربی" با انتشار عکسی از خود در کنار مظلوم عبدی در شمال سوریه، به رسانه‌ها بازگشت.

لوی با انتشار این عکس در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: در منطقه‌ای در روژاوا سمت راست من ژنرال مظلوم عبدی است که به اینکه دشمن شماره یک اردوغان است، افتخار می‌کند.

همچنین در این عکس ریدور خلیل، مسئول روابط عمومی نیروهای سوریه دموکراتیک در سمت راست و نوری محمود، سخنگوی یگان‌های مدافع خلق کرد در سمت چپ تصویر دیده می‌شوند.

/

اخبار مرتبط

icon news

اتحادیه اروپا: ترکیه تحریم می‌شود

جوزف بورل اعلام کرد اتحادیه اروپا در حال بررسی اعمال تحریم‌های جدید علیه ترکیه به دلی...

همراهان لاریجانی در سفر ترکیه چه کسانی هستند؟

 علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برای شرکت  در مجمع عمومی مجالس آسیایی راهی ترکیه...

تحریم آمریکا بیخ گوش ترکیه قرار گرفت

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تحریم ترکیه را به بهانه خرید سامانه اس- ۴۰۰ از روسیه تص...

اردوغان برای خرید اف 35 از آمریکا پافشاری می کند

رئیس‌جمهور ترکیه خطاب به دولت آمریکا گفت که یا اف 35 را می دهید یا ترکیه به دنبال جای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news