اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
20 آذر 1398 20 آذر 1398
15:15 15:15
محمدرضا خباز در گفت‌وگو با سلام نو:

باید جلوی دخالت دستگاه‌های غیرمسئول در انتخابات ایستاد / باید با فداکاری از حق مردم دفاع کرد

خباز رسالت اصلی خود را دفاع از حقوق مردم دانست و گفت: مجلسی که متاسفانه تنزل پیدا کرده و در کنارش جایگاه‌های فراوانی شکل گرفته که به جای مجلس تصمیم می‌گیرند باید یک عده بیایند فداکاری کنند و برای دفاع از حقوق مردم وارد شوند. اگر شرایط مهیا شد که خدا را شکر، اگر هم نشد که باز هم شکر و ما به زندگی ساده خود ادامه می‌دهیم.

سلام نو – سرویس سیاسی: بعد از حوادث تلخ آبان ماه 1398 و از دست رفتن جان تعدادی زیادی از مردم فضای ناخوشایندی برجامعه حاکم شده، فضایی که سایه آن بر سر بهارستان هم افتاد و باعث شد تا چهره‌هایی مثل پروانه سلحشوری و محمد قسیم عثمانی قید نمایندگی را بزنند و در انتخابات دور آینده مجلس شرکت نکنند.

امروز نیز حشمت‌الله فلاحت پیشه، عضو کمسیون امنیت ملی مجلس گفت که به علت بی‌انگیزگی درخواست انصراف خود از رقابت را به وزارت کشور ارائه داد. با این همه بخشی از فعالین سیاسی اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا هم‌چنان در انتخابات ثبت نام کردند و امیدوارند بتوانند در انتخابات پیش رو وارد مجلس شوند.

محمدرضا خباز ، نماینده سابق مجلس از جمله این چهره‌ها است. خباز در گفت‌وگو با سلام نو با اشاره به دلیل ورودش به انتخابات مجلس گفت: امام فرموده‌اند که ما مامور به انجام وظیفه هستیم، نه نتیجه و من هم بر همین اساس معتقدم که به وظیفه‌ام عمل می‌کنم و نتیجه هم هر چه پیش آید خوش آید. من به عنوان فردی که از قبل انقلاب درگیر انقلاب بودم و در کنار بقیه مردم که مالک انقلاب هستند یک هشتادم در انقلاب نقش دارم و به آن علاقه دارم.

او با اشاره به وضعیت ناخوشایند کشور گفت: شما وقتی به کسی یا چیز علاقه دارید در اوج مشکلات به کمکش می‌روید، در اوج رفاه و آرامش که کسی به کمک کسی نمی‌رود و اصلا نیازی به کمک کسی نیست و کارها پیش می‌رود. امروز در شرایطی هستیم که نیروهایی که در انقلاب نقش داشتند باید به کمک آن بیایند، حالا اگر رای آوردند که چه بهتر و اگر هم رای نیاوردند وظیفه را انجام دادند.

این نماینده ادوار مجلس با اشاره به تجربیات خود گفت: من چهار دوره در مجلس و چندین سال در دیگر بخش‌های کشور تجربه بدست آوردم به این معنا که ملت برای من هزینه کرده تا من تجربه به دست بیارم، تجربه‌ای که از خانه ملت به دست آمده. من این تجربه را در اختیار می‌گذارم اگر فرصت فراهم شد و تجربه به درد خورد و ملت خواستند که چه بهتر و این تجربه را به کار می‌گیرم، اگر هم رای نیاوردم یا به هر علت دیگر نشد وجدان راحتی خواهم داشت. اگر نامزد نمی‌شدم به این فکر می‌کردم که چرا انقلاب را در یکی از سخت‌ترین دورانش یعنی سخت‌ترین شرایط چهل ساله انقلاب، تنها گذاشتم.

خباز رسالت اصلی خود را دفاع از حقوق مردم دانست و گفت: مجلسی که متاسفانه تنزل پیدا کرده و در کنارش جایگاه‌های فراوانی شکل گرفته که به جای مجلس تصمیم می‌گیرند باید یک عده بیایند فداکاری کنند و برای دفاع از حقوق مردم وارد شوند. اگر شرایط مهیا شد که خدا را شکر، اگر هم نشد که باز هم شکر و ما به زندگی ساده خود ادامه می‌دهیم.

او با اشاره به برخی اظهار نظرها درباره سنجش سابقه فکری نامزدها گفت: یکی از دلایل حضور من در انتخابات هم این است که نیروهایی که وظایف دیگری دارند و نباید در انتخابات دخالت کنند چون دخالتشان باعث می‌شود افراد توانمند و شایسته کنار بکشند.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه روش این آقایان را می‌دانست افزود: دستگاه‌های غیرمسئول حق دخالت در امور شورای نگهبان یا دستگاه‌های دیگر را ندارند و ما تا جایی که بتوانیم باید جلوی این دخالت را بگیریم چون این دخالت‌ها آثار منفی مهمی در پی دارد، آن‌چنان که امام در وصیت‌نامه خود هشدار داده که اگر نیروی نظامی در سیاست دخالت کند برای کشور و خودشان ناگوار خواهد بود و آثار منفی در پی دارد.

او با بیان این که به این مسائل توجه ندارد گفت: من یا باید عافیت طلبی پیشه می‌کردم و به زندگی آرامم ادامه می‌دادم و نامزد نمی‌شدم یا باید برای مردم پا پیش می‌گذاشتیم و اصلا به حرف آقایانی که برخی حرف‌ها را می‌زنند توجه نمی‌کنم.

اخبار مرتبط

icon news

حذف اجازه واردات خودرو خارجی از بودجه 99

سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد مصوبه واردات خودروهای خارجی از سوی شورای نگهبان مورد ای...

آغاز نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان

شست خبری سخنگوی شورای نگهبان آغاز شد و ایشان به صورت آنلاین پاسخگوی سوالات خبرنگاران ...

نظر نهایی شورای نگهبان درباره لایحه بودجه اعلام شد

سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی نوشت که نظر شورای نگهبان راجع به لایحه بودجه 99، به مجل...

کدخدایی: معترضین نتیجه انتخابات را پذیرفتند!

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد: در حوزه انتخابیه زاهدان نتایج حاصله از بازرسی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news