اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
20 آذر 1398 20 آذر 1398
19:27 19:27

شاخص بورس در هفته سوم آذر رشد کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه بیستم آذرماه به عدد ۳۳۹ هزار و ۳۸۶ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود پنج درصد رشد داشت.

رشد طلایی شاخص بورس در هفته سوم آذرماه

به گزارش سلام نو، در پنج روز معاملات هفته‌ای که گذشت شاخص بورس ۱۶ هزار و ۸۵۸ واحد افزایش داشت؛  شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (۱۳ آذر ماه) با عدد ۳۲۲ هزار و ۵۲۸ واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (۲۰ آذر ماه) به عدد ۳۳۹ هزار و ۳۸۶ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته ۳۸۰ هزار و ۴۳۲ واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم ۴۰۰ هزار و ۵۶۷ واحد رسید و افزایش ۲۰ هزار و ۱۳۵ واحدی را رقم زد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته ۹۹ هزار و ۳۱۲ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۱۰۵ هزار و ۲۰۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۶۶ هزار و ۳۶۶ واحد به عدد ۷۰ هزار و ۲۹۷ واحد رسید.

ارزش بورس تهران در هفته‌ای که گذشت ۱۲ هزار و ۵۵۸ میلیارد ریال بود که در مقایسه با هفته گذشته چهار درصد افزایش را تجربه کرد، همچنین ارزش فرابورس در مدت ذکر شده سه هزار و ۶۰۰ میلیارد بود که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با افزایش چهار درصدی همراه شد.

در هفته منتهی به ۱۳ آذر ماه بیمه و بازنشستگی، خودرو، صنایع غذایی به جز قند و شکر، انبوه سازی، چندرشته ای صنعتی، فلزات اساسی، فرآورده های نفتی، کانه های فلزی،  قند و شکر، کانی های غیرفلزی، بانک‌ها، رادیویی، جمل و نقل، تامین آب، برق و گاز، مواد دارویی با بازدهی مثبت برای سرمایه‌گذاران همراه بودند که طبق آمار ارائه شده در هفته‌ای که گذشت صنعت بیمه، خودرو، صنایع غذایی و سیمان با بیشترین افزایش همراه بودند.

در هفته‌ای که گذشت بانک‌ها و موسسات اعتباری، خودرو و قطعات، فلزات اساسی، شیمیایی، سرمایه‌گذاری‌ها، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، بیمه و بازنشستگی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، ماشین آلات و تجهیزات، صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله، صنایع غذایی به جز قند و شکر، دارویی، حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند.

همچنین فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی، شیمیایی، خودرو و قطعات، دارویی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، بانک‌ها و موسسات اعتباری، صنایع غذایی به جز قند و شکر، سرمایه‌گذاری‌ها، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، بیمه و بازنشستگی، سیمان، آهک و گچ، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، استخراج کانه های فلزی، زراعت و خدمات وابسته، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، کانی غیر فلزی بیشترین میزان از ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

چراغ تالار شیشه‌ای سبز ماند

شاخص بورس تهران در معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۲۲۴ واحدی به ۳۳۵ هزار و ۷۹۱ رسی...

شاخص بورس رکورد شکست+جزییات

شاخص بورس تهران در معاملات امروز بازار سرمایه با افزایش ۴۹۴۲ واحدی نسبت به روز گذشته ...

بازار بورس هم‌چنان سبزپوش است

شاخص ورس تهران در معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۵۰۹۶ واحدی به  ۳۲۷ هزار و ۶۲۴ رسی...

چراغ تالار شیشه ای سبز ماند

بورس تهران در اولین روز کاری هفته  ۵۲۵ واحد رشد کرد و به عدد  ۳۰۵ هزار و ۸۵۸ واحد رسی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news