اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
20 آذر 1398 20 آذر 1398
23:23 23:23

آمریکا صدها داعشی را از سوریه به عراق آورد

منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند، نیروهای آمریکایی ۳۰۰ نفر از خانواده های تروریست‌های خارجی داعش را از سوریه به عراق منتقل کردند.

آمریکا ۳۰۰ داعشی را از سوریه به عراق منتقل کرد

به گزارش سلام نو به نقل از تلویزیون دولتی سوریه، نیروهای آمریکایی این افراد را از اردوگاه الهول در حومه جنوب شرقی حسکه به عراق منتقل کردند.

پیش تر خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" گزارش داده بود که نیروهای آمریکایی یکهزار و ۸۰۰ نفر زن و کودک از اعضای خارجی گروهک تروریستی داعش را از شرق سوریه به عراق منتقل می‌کنند.

اواخر مهرماه اعلام کرد، نیروهای آمریکایی بیش از یکهزار و ۵۰۰ همسر اعضای گروه تروریستی داعش را از همین اردوگاه در حومه حسکه سوریه خارج و به عراق منتقل کرده‌اند.

"عادل عبدالمهدی" نخست وزیر عراق پیشتر در دستورالعملی به وزیر هجرت و مهاجران، خواستار ساخت یک مجتمع اقامتی برای پذیرش آوارگان ارودگاه الهول سوریه شد و همزمان شورای امنیت عراق تصویب کرد که حراست از مرزهای این کشور با سوریه برای جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها تشدید شود.

وزیر کشور اسبق عراق نیز در یادداشتی نسبت به احتمال عبور ۱۰ هزار داعشی از مرزها و ورود آنها به عراق در اثر تهاجم ترکیه هشدار داده بود.

ترکیه ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد.

حملات ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد و آنکارا به شبه نظامیان کُرد سوریه پنج روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

به دنبال این آتش بس  در شمال سوریه و امضای تفاهمنامه ۱۰ بندی میان روسیه و ترکیه  که ۳۰ مهرماه در سوچی برای توقف عملیات نظامی ترکیه منعقد شد، نیروهای دموکراتیک سوریه شروع به عقب نشینی از محدوده اعلام شده کردند/ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

شاه محمود قریشی: ایران خواستار کاهش تنش با کشورهای همسایه خود است

وزیر امور خارجه پاکستان در پایان سفر دو روزه خود به آمریکا اعلام کرد ایران به دنبال د...

روسیه و پوتین بزرگ‌ترین برنده ترور سردار سلیمانی

نوع دیدار اخیر پوتین با اسد و شایعات پیرامون این دیدار نشان می‌دهد روسیه می‌خواهد حدا...

تکذیب از سرگیری عملیات پنتاگون علیه داعش

سخنگوی پنتاگون گزارش‌ ها درباره ازسرگیری عملیات‌ های ارتش آمریکا علیه داعش در عراق را...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news