اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 بهمن 1398
21 آذر 1398 21 آذر 1398
12:10 12:10

قرائتی: اگر کشور وارد جنگ شود، فقط اهل مسجد به جبهه‌ها خواهند رفت

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و هشتمین اجلاسیه سراسری نماز بیان کردند کسانی که به جبهه رفته بودند، اهل نماز بودند و اگر امروز هم کشور وارد جنگ شود، این اهل مسجد هستند که به جبهه‌ها خواهند رفت.

قرائتی

به گزارش سلام نو، رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه با ضایع‌شدن نماز فساد در جامعه زیاد می‌شود، گفت: برای افزایش ایمان در جامعه، راه‌حلی جز نماز نداریم.

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در بیست و هشتمین اجلاسیه سراسری نماز در گرگان اظهار کرد: اکثر کسانی که به جبهه رفته بودند، اهل نماز بودند و اگر امروز هم کشور وارد جنگ شود، این اهل مسجد هستند که به جبهه‌ها خواهند رفت.

وی با انتقاد از مشخص نبودن بودجه‌ای معین برای نماز، افزود: برای همه‌جا پول وجود دارد به‌جز برای نماز! در احادیث داریم که اگر بنا است برای نماز هزینه کنید و نکردید، دو برابرش را از دست خواهیم داد. در بخش نماز وضعیتمان نسبت به گذشته بهتر است و دولت اقدامات خوبی داشته اما باید بیشتر تلاش شود چراکه فساد در جامعه زیاد است.

رئیس ستاد اقامه نماز به طرح تحول بنیادین آموزش‌وپرورش اشاره کرد و گفت: این طرح تا ۲۰ سال دیگر هم در حد همان طرح باقی خواهد ماند چراکه نیاز به مرد تحول داریم.

قرائتی تصریح کرد: ۳ هزار روحانی در سپاه و ۴۰۰ روحانی در دیگر بخش‌های ستاد نیروهای مسلح وجود دارد که اگر این روحانیون در مدارس حضور یابند، بسیاری از مشکلات مدارس در بحث اقامه نماز برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال فرمودند که ترک نماز، برابر با سقوط انسان خواهد بود، خاطرنشان کرد: عدم توجه به نماز در جامعه امروز باعث افزایش فساد و آسیب‌های اجتماعی شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز با تاکید بر اینکه برای خود دوست نمازخوان انتخاب کنید، گفت: دوستی که اهل نماز نیست، لطف خدا را نادیده گرفته و قطعا لطف شما را هم نادیده خواهد گرفت.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

با اسلحه قلابی مرد 55 ساله را گروگان گرفتند

اتفاق عجیبی در گرگان رخ داد که بر مبنای آن دو مجرم فردی را با اسلحه ای قلابی گروگان گ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news