اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 فروردین 1399
21 آذر 1398 21 آذر 1398
15:40 15:40

روایت بعیدی‌نژاد از اهداف برنامه جنجالی بی‌بی‌سی فارسی

حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس بخش فارسی شبکه «بی‌بی‌سی» را به مشارکت در پروژه تروریسم اقتصادی علیه ایران متهم کرد.

بعیدی‌نژاد: بی‌بی‌سی فارسی در تروریسم اقتصادی علیه ایران شریک است

به گزارش سلام نو، «حمید بعیدی نژاد» روز پنجشنبه با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:‌ مجری بی‌بی‌سی فارسی در مصاحبه با فرناز فصیحی فعال سیاسی درآمریکا که از قبل ضبط و طراحی شده بود، با تفسیری بسیار دروغین از شرایط اقتصادی ایران، به صراحت مردم را به خارج کردن فوری دارایی خود از بانک‌ها فرا می خواندند؛ بعد هم می‌گویند ما خبرنگاریم.

وی تاکید کرد که این اقدام مشارکت در پروژه‌ی تروریسم اقتصادی علیه ایران است.

تنش‌های لفظی میان سفیر ایران و شبکه‌های معاند فارسی زبان مستقر در لندن که پروپاگاندای شدیدی را علیه ایران و در حمایت از گروه های ضدایرانی و جدایی طلب به راه انداخته اند بالا گرفته است.

ماه گذشته گروه‌های معاند و شبکه‌های ضد نظام خارج کشور، همسو و هماهنگ با اغتشاشگرانی که با سوء استفاده از اعتراض‌های مردمی به اصلاح قیمت بنزین، به جان و مال مردم عادی و نیروهای امنیتی و انتظامی آسیب رساندند، دست به تقویت پروپاگاندای ضد ایرانی زده و به حمایت از آشوبگران پرداختند.

بعیدی نژاد در همین پیوند اعلام کرد که سفارت ایران در نامه رسمی به آفکام از شبکه‌های معاند فارسی زبان همچون «بی‌بی‌سی فارسی»، «ایران اینترنشنال» و «من‌وتو»، به علت تحریف مغرضانه تحولات اخیر ایران و دعوت به خشونت گسترده علیه نهادهای مدنی در کشور، شکایت کرده و اجرای قانون را نسبت به آنها خواستار شده است.

وی دیروز چهارشنبه خبر داد آفکام ضمن تایید دریافت شکایت ایران، آمادگی خود را برای بررسی این شکایت به‌محض دریافت برنامه های مشخص مورد شکایت اعلام کرده است.

سفیر کشورمان افزود که شکایت علیه بی‌بی‌سی فارسی نیز از طریق شبکه جهانی بی‌بی‌سی به طور هم‌زمان در جریان است.

عبارت «تروریسم اقتصادی» اولین بار توسط محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران برای اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا در نظام بین‌الملل بکار برده شد. وی در این باره گفت: تروریسم اقتصادی به‌طور عامدانه غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد و تلاش می‌کند از طریق ارعاب مردم بی‌گناه به اهداف نامشروع سیاسی خود دست یابد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

انگلیس از آمریکا خواست فورا تحریم‌های ایران را لغو کند

بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن  اعلام کرد: پارلمان انگلیس از دولت آمریکا تقاضا کرده که...

شفافیت اطلاع‌رسانی ایران درباره کرونا همه را آچمز کرده!

 سخنگوی وزارت بهداشت به ادعای بی‌بی‌سی فارسی درباره تعداد جانباختگان کرونا در ایران و...

پرونده بدهی انگلیس به ایران به کجا رسید؟

حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس، در توییتز اعلام کرد که جلسه استما...

اظهار پشیمانی بعیدی‌نژاد از دروغ‌ گفتن درباره سقوط هواپیما!

حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن با ابراز پشیمانی از انتقال اطلاعات نادرست که از آن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news