اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 04 بهمن 1398
22 آذر 1398 22 آذر 1398
20:26 20:26

توافق تجاری تکذیب شد

ترامپ خبر وال استریت ژورنال در مورد توافق با چین را جعلی خواند. به نظر می رسد باید بیش از اینها منتظر توافق بین دو ابر قدرت اقتصادی جهان باشیم.

ترامپ خبر وال استریت ژورنال در مورد توافق با چین را جعلی خواند

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، رییس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت: روایتی که روزنامه وال استریت ژورنال از توافق تجاری میان واشنگتن و پکن ارائه کرده است کاملا نادرست و جعلی است.

به گزارش روزنامه بیزینس تایمز ترامپ تنها ساعاتی بعد از انتشار اخباری مبنی پبر توافق اولیه تجاری میان آمریکا با چین در پیامی توییتری نوشت: روایت وال استریت ژورنال درباره این خبر کاملاً اشتباه است.
ترامپ در پیامی دیگر نوشت: اطلاعاتی که وال استریت ژورنال در مورد تعرفه‌ها منتشر کرده نادرست و بهتر است این رسانه منابع خویش را تغییر دهد.
رییس جمهوری آمریکا در ادامه با اصلاح خبر توافق با چین نوشت: ما به توافق بسیار بزرگی با چین دست پیدا کرده‌ایم. آن‌ها با بسیاری از تغییرات ساختاری و خریدهای گسترده محصولات کشاورزی، انرژی و کالاهای تولیدی به علاوه موارد دیگر توافق کردند. و تعرفه ۲۵ درصدی بر کالاها هچنان پابرجاست.
ترامپ افزود: تعرفه‌های تنبیهی که قرار بود از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) بر کالاهای چینی اعمال شود به دلیل این توافقات لغو می‌شوند و ما مذاکرات مربوط به فاز دو توافق را فوراً آغاز خواهیم کرد.
چین هنوز در مورد کاهش تعرفه بر روی کالاهای آمریکا موردی اعلام نکرده است و امضای سند توافق اولیه نیز بر اساس گزارش‌ها برعهده چویی تیانکای سفیر چین در آمریکا است.
پیش از این روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: ترامپ با «توافق تجاری محدود» با چین موافقت کرده است. به دنبال موافقت ترامپ، نرخ تعرفه‌های فعلی آمریکا بر کالاهای چینی کاهش می‌یابد و همچنین برنامه اعمال تعرفه‌های جدید که قرار بود از روز یکشنبه آینده به اجرا در آید، لغو می‌شود.
در ۲۱ ماه گذشته که جنگ تجاری میان دو کشور جریان دارد، آمریکا ۳۶۰ میلیارد دلار و چین ۱۵۰ میلیارد دلار بر کالاهای یکدیگر تعرفه وضع کرده‌اند.

پروندهٔ خبری

  • جنگ اقتصادی چین و آمریکا

اخبار مرتبط

icon news

دیدار خطرناک برهم صالح با ترامپ انجام شد!

برهم صالح رئیس‌جمهور عراق بی توجه به تهدیدها امروز -چهارشنبه- در حاشیه اجلاس داووس با...

برهم صالح با ترامپ دیدار کند اخراج می‌شود!

 حزب‌الله عراق برهم صالح را تهدید کرده اگر با دونالد ترامپ در مجمع جهانی اقتصاد در دا...

ترامپ لحظات ترور سردار سلیمانی را گزارش کرد

شبکه سی ان ان اعلام کرد که ترامپ لحظات ترور سردار سلیمانی را برای جمهوریخواهان گزارش ...

توصیف عجیب ترامپ از خودش؛ حرامزاده!

 «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی، خود را حرامزاده توصیف کرد و این اظها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news