اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 04 بهمن 1398
22 آذر 1398 22 آذر 1398
20:31 20:31

نرخ ارز به کجا خواهد رسید؟

حیدر مستخدمین حسینی، کارشناس اقتصادی در گفت و گویی ضمن پیش بینی بازار ارز تاکید کرد که بازار دلار در کشور خیلی مستعد جهش نیست.

پیش‌بینی یک اقتصاددان از قیمت آتی نرخ ارز

به گزارش سلام نو، یک کارشناس اقتصادی گفت: بررسی ها نشان می‌دهد بازار ارز ایران مستعد جهش تازه‌ای نیست و در نتیجه می‌توان انتظار داشت که قیمت‌ها از محدوده‌های فعلی عقب‌نشینی کند.

حیدر مستخدمین حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به وضعیت بازار ارز، اظهار داشت: افزایش قیمت ارز ناشی از واقعیات اقتصاد نبود، زیرا روندی که در بازار حاکم بود، از کاهشی نسبی خبر می‌داد.

وی افزود: این روند تا آنجا پیش رفت که انتظار داشتیم تا عید قیمت دلار به حدود ۱۰ هزار تومان برسد. با این همه تصمیم‌گیران تصمیماتی را اتخاذ کردند که وضعیت دگرگون شد.

این کارشناس اقتصادی درباره این‌که آیا جو کنونی را در بازار ماندگار می‌بینید یا خیر؟ تصریح کرد: معتقدم در همین فضا امکان مدیریت بازار وجود دارد. بررسی ها نشان می‌دهد بازار ارز ایران مستعد جهش تازه‌ای نیست و در نتیجه می‌توان انتظار داشت که قیمت‌ها از محدوده های فعلی عقب نشینی کند و این شرایط با پایان دوره تسویه حساب های بین‌المللی و تخلیه فضار بنزین بر بازارها تغییر کند.

مستخدمین حسینی عنوان کرد: وقتی رییس‌کل بانک مرکزی گفتند انتظار روند کاهشی در بازار را می‌کشند، من هم چنین باوری دارم و فکر می‌کنم در مجموع بازار نمی‌تواند به این روند ادامه دهد و نهایتا دوباره به ثبات خواهد رسید./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

تغییر کانال دلار در پایان هفته

هر دلار آمریکا امروز در صرافی های بانکی به قیمت ۱۳ هزار تومان رسید.

تغییرات قیمت دلار در بازار امروز

قیمت دلار امروز نیز برای سومین روز متوالی بدون بدون تغییر ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان باقی ما...

دلار امروز چند؟

قیمت دلار امروز در صرافی های بانکی بدون تغییر نسبت به روز گذشته ١٢ هزار و ٩۵٠ تومان م...

بخش خصوصی و تعاونی، موتور محرکه رشد اقتصاد ایران هستند

رئیس کل بانک مرکزی ضمن بیان اینکه فعالان بخش خصوصی و تعاونی، موتور محرکه رشد اقتصادی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news