اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
23 آذر 1398 23 آذر 1398
15:30 15:30

ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران غیر ممکن شده است!

کره‌جنوبی اعلام کرد انتقال کالاهای بشردوستانه از جمله کالاهای درمانی به ایران بعد از تحریم‌های آمریکا علیه بانک مرکزی ایران ناممکن شده است.

سئول: در صادرات کالاهای بشردوستانه به ایران هم مشکل داریم

به گزارش سلام نو، خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که کره جنوبی در حال مذاکره با آمریکا در ارتباط با ازسرگیری صادرات کالاهای بشردوستانه به ایران است.

این گزارش افزود: تراکنشهای مالی بین تهران و سئول برای انتقال کالاهای بشردوستانه از جمله کالاهای درمانی به ایران به طور موثری به دلیل سختتر شدن تحریمهای آمریکا علیه بانک مرکزی ایران در ماه سپتامبر ناممکن شده است.

یک روزنامه محلی کره جنوبی روز شنبه گزارش داد که تهران از سفیر سئول در تهران خواسته است که کره جنوبی دوباره تجارت کالاهای بشردوستانه به ایران را آغاز کند.

یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی گفت: «طرف ایرانی موقعیت خود را برای ما توضیح داد و برای آغاز دوباره تجارت کالاهای بشردوستانه ابراز امیدواری کرده و درباره این مساله با ما رایزنی کرده است. ما در حال مذاکره با ایران و آمریکا هستیم آنقدر که بتوانیم انتقال کالاهای بشردوستانه مثل خدمات درمانی را دوباره با استفاده از معافیت سیستم تراکشنهای مالی صادر کنیم.»

یونهاپ در ادامه نوشت: ایران تحریم‌های شدید آمریکا را غیرانسانی و ظالمانه خوانده است و خواستار معافیت کالاهای بشردوستانه از تحریمهای یکجانبه آمریکا شده است.

به گفته منابع آشنا به موضوع در کره جنوبی، مقاماتی از وزارت خارجه، وزارت دارایی و وزارت صنایع در کره جنوبی هفته گذشته به آمریکا سفر کرده و مذاکراتی را با مقامات آمریکایی در این زمینه برگزار کرده‌اند.

یونهاپ در ادامه افزود: بانک مرکزی ایران در «ووری بانک» و «بانک صنایع» کره جنوبی حسابهایی بر پایه وون دارد که نه تنها برای پرداخت پول نفت است بلکه برای تراکنشهای مالی دیگر کالاهای بشردوستانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ماه ژوئن نیز مقامات کره‌ای دیدارهایی با طرف آمریکایی برای همکاری در زمینه ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران برگزار کرده بودند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار ربیعی به کره جنوبی برای برگرداندن پول‌های ایران + فیلم

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران در نشست خبری خود درباره اموال بلوکه شده ایران در کره جنو...

دستور مهم روحانی به رئیس بانک مرکزی

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در انتقاد به مسدود سازی منابع بانک مرکزی ایران توسط کره...

آغاز تنش میان دو کره

واحد جبهه متحد کره شمالی اعلام کرد در پی انتشار و توزیع اوراق و بیانیه‌ها علیه این کش...

کره جنوبی محموله دارویی به ایران می‌فرستد

وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرده که این کشور یک محموله دارویی به ارزش ۵۰۰ هزار د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news