اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 07 بهمن 1398
23 آذر 1398 23 آذر 1398
15:30 15:30

ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران غیر ممکن شده است!

کره‌جنوبی اعلام کرد انتقال کالاهای بشردوستانه از جمله کالاهای درمانی به ایران بعد از تحریم‌های آمریکا علیه بانک مرکزی ایران ناممکن شده است.

سئول: در صادرات کالاهای بشردوستانه به ایران هم مشکل داریم

به گزارش سلام نو، خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که کره جنوبی در حال مذاکره با آمریکا در ارتباط با ازسرگیری صادرات کالاهای بشردوستانه به ایران است.

این گزارش افزود: تراکنشهای مالی بین تهران و سئول برای انتقال کالاهای بشردوستانه از جمله کالاهای درمانی به ایران به طور موثری به دلیل سختتر شدن تحریمهای آمریکا علیه بانک مرکزی ایران در ماه سپتامبر ناممکن شده است.

یک روزنامه محلی کره جنوبی روز شنبه گزارش داد که تهران از سفیر سئول در تهران خواسته است که کره جنوبی دوباره تجارت کالاهای بشردوستانه به ایران را آغاز کند.

یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی گفت: «طرف ایرانی موقعیت خود را برای ما توضیح داد و برای آغاز دوباره تجارت کالاهای بشردوستانه ابراز امیدواری کرده و درباره این مساله با ما رایزنی کرده است. ما در حال مذاکره با ایران و آمریکا هستیم آنقدر که بتوانیم انتقال کالاهای بشردوستانه مثل خدمات درمانی را دوباره با استفاده از معافیت سیستم تراکشنهای مالی صادر کنیم.»

یونهاپ در ادامه نوشت: ایران تحریم‌های شدید آمریکا را غیرانسانی و ظالمانه خوانده است و خواستار معافیت کالاهای بشردوستانه از تحریمهای یکجانبه آمریکا شده است.

به گفته منابع آشنا به موضوع در کره جنوبی، مقاماتی از وزارت خارجه، وزارت دارایی و وزارت صنایع در کره جنوبی هفته گذشته به آمریکا سفر کرده و مذاکراتی را با مقامات آمریکایی در این زمینه برگزار کرده‌اند.

یونهاپ در ادامه افزود: بانک مرکزی ایران در «ووری بانک» و «بانک صنایع» کره جنوبی حسابهایی بر پایه وون دارد که نه تنها برای پرداخت پول نفت است بلکه برای تراکنشهای مالی دیگر کالاهای بشردوستانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ماه ژوئن نیز مقامات کره‌ای دیدارهایی با طرف آمریکایی برای همکاری در زمینه ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران برگزار کرده بودند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کره جنوبی اول نام خلیج فارس را یاد بگیرد بعد نیروی نظامی اعزام کند!

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به کاربرد نام جعلی به جای خلیج فارس از سوی کره ...

کره‌‌جنوبی به ائتلاف آمریکا در خلیج فارس پیوست

دولت سئول یک ناوگان نظامی را برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در آب‌های جنوبی ایرا...

تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت ملی کره‌جنوبی

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، کره‌شمالی بامداد امروز (چهارشنبه) دو موشک بال...

اقدام سئول علیه هواپیمای روسیه واکنش ژاپن را به‌دنبال داشت

کره جنوبی در واکنش به نقض حریم هوایی اش از سوی هواپیمای روس، صدها تیر هشدار به سوی ای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news