اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
23 آذر 1398 23 آذر 1398
14:45 14:45

تبریک ترامپ به بوریس جانسون

دونالد ترامپ در جمع خبرنگاران اعلام کرد این پیروزی بزرگ را به بوریس جانسون تبریک می‌گویم. به نظر من این پیروزی می‌تواند پیام آور آنچه در کشور ما رخ خواهد داد، باشد.

ترامپ: پیروزی جانسون، پیام‌آور پیروزی من است

به گزارش سلام نو، رییس‌جمهور آمریکا اظهار کرد، پیروزی نخست وزیر انگلیس در "انتخابات بزرگ" روز پنجشنبه حاکی از شانس خوب پیروزی وی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا خواهد بود.

دونالد ترامپ، به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: می‌خواهم این پیروزی بزرگ را به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس تبریک بگویم. به نظر من این می‌تواند پیام آور آنچه در کشور ما رخ خواهد داد، باشد.حزب محافظه‌کاران انگلیس به رهبری جانسون توانست در انتخابات پارلمانی روز پنجشنبه در مقابل حزب کارگر پیروز شود، آن هم در انتخاباتی که روند بریگزیت برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برآن سایه انداخته بود. ترامپ نیز در حال حاضر برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی مبارزه می‌کند؛ انتخاباتی که به دوقطبی‌ترین رقابت انتخاباتی در آمریکا در دهه‌های اخیر تبدیل شده است. ترامپ و جانسون عمدتا یک سبک سیاسی غیرمتعارف و سیاست‌های دیپلماتیک خود رای را دنبال می‌کنند. در سال ۲۰۱۶ میلادی رای‌دهندگان انگلیسی در رفراندومی از خروج کشورشان از اتحادیه اروپا حمایت کردند و این تصمیم کمی پیش از آن اتخاذ شد که رای‌دهندگان آمریکایی در اقدامی غیرمنتظره ترامپ را برای ورود به کاخ سفید در مقابل هیلاری کیلینتون انتخاب کردند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ذوق‌زدگی ترامپ از پیشنهاد برجامی جانسون

نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد باید توافق هسته‌ای با ایران را با توافق ترامپ جایگزین کنیم...

محافظه کاران بریتانیا نیازمند اروپایی ها می مانند

بوریس جانسون رئیس حزب محافظه کار بریتانیا که در انتخابات پارلمانی این کشور بیشترین صن...

روایت آشنا از خنده روحانی در دیدار با جانسون

حسام‌الدین آشنا در حساب توئیتر خود نوشت که علت خنده رئیس‌جمهور در دیدار با جانسون جوا...

جانسون هم به دیدار روحانی رفت / مکرون سرزده جلسه را 3نفره کرد

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور اعلام کرد؛ جانسون برای دی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news