اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
23 آذر 1398 23 آذر 1398
21:05 21:05

انتقاد امارات از تفرقه افکنی قطر در شورای همکاری

وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفت که قطر در پی اختلاف‌افکنی میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس است.

امارات: قطر به دنبال تفرقه‌افکنی در شورای همکاری خلیج فارس است

به گزارش سلام نو، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات عربی متحده امروز (شنبه) پس از انتشار سخنان وزیر خارجه قطر در خصوص مذاکره با دولت سعودی، هرگونه کنار گذاشته شدن ابوظبی از روند مذاکرات را رد کرد.

او نوشت: «سخنان قطری‌ها در خصوص حل بحران دوحه با عربستان سعودی بدون حضور کشورهای سه‌گانه [امارات، بحرین و مصر] تکرار تلاش‌های قطر برای اختلاف‌افکنی و فرار از عمل به وظایف خویش است.»

انور قرقاش در ادامه مدعی شد که دولت ریاض پرونده قطر و دیگر پرونده‌های منطقه را در تعامل با دوستانش پیش می‌برد و به همپیمانان خود وفادار است.

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر امروز در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری رویترز مبنی بر اینکه آیا هفته گذشته در اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس پیشرفتی در خصوص حل اختلافات بین قطر و چهار کشور حاصل شد؟ گفت: «پیشرفت جزئی حاصل شد».

وزیر خارجه قطر پیشتر در سخنانی در رم، پایتخت ایتالیا با بیان اینکه کشورش گفت‌وگوهایی با طرف سعودی آغاز کرده، ابراز امیدواری کرده بود که این گفت‌وگوها منجر به نتایج مثبتی شود.

جلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس هفته گذشته در ریاض برگزار شد و با وجود دعوت شاه سعودی از امیر قطر برای شرکت در این اجلاس اما او در این اجلاس حضور نیافت و به جای او نخست‌وزیر قطر در اجلاس شرکت کرد.

انور قرقاش در واکنش به عدم حضور امیر قطر در نشست ریاض گفته بود که این اقدام «تمیم بن حمد» نشان دهنده این است که بحران ادامه دارد.

چهار کشور مذکور از خرداد سال ۱۳۹۶ روابط دیپلماتیک خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کرده و فهرستی از مطالبات ۱۳‌گانه خود را به عنوان شرط از سرگیری روابط با این کشور مطرح کرده‌اند حال آنکه قطر بارها بر گفت‌وگوی بی‌قید و شرط و احترام به حاکمیت این کشور تأکید کرده است./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

حمایت قطر از میزبانی فوتبال ایران

پیش از این از قطر به عنوان یکی از گزینه های میزبانی از بازی های نماینده ایران نام برد...

چرا پرسپولیس اردوی دوحه را لغو کرد؟

باشگاه پرسپولیس اردوی آماده‌سازی خود را در قطر بخاطر ابلاغیه سازمان بازرسی کل کشور لغ...

ام‌باپه وارد قطر شد

کیلیان ام‌باپه ستاره جوان پاری سن ژرمن برای درمان و گذراندن تعطیلات خود وارد قطر شد.

پرسپولیس به قطر می‌رود

بعد از درخواست گابریل کالدرون برای برپایی اردوی خارجی برای تیم، قطر به عنوان محل برپا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news